اسب «مشرف» قهرمان رقابت‌های جهانی در سعودی شد.. اهدای جام قهرمانی توسط ولیعهد سعودی

اسب «مشرف» قهرمان رقابت‌های جهانی در سعودی شد.. اهدای جام قهرمانی توسط ولیعهد سعودی

اهدای جام قهرمانی دومین دوره مسابقات جام جهانی اسب‌دوانی در ریاض با حضور شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی
شنبه, 20 فوریه, 2021 - 23:15

اهدای جام قهرمانی دومین دوره مسابقات جام جهانی اسب‌دوانی در میدان سوارکاری ملک عبدالعزیز ریاض به اسب شاهزاده عبدالرحمن العبدالله الفیصل به نام «مشرف» از سعودی با حضور شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی برگزار شد.

شاهزاده فیصل بن بندر امیر ریاض، شاهزاده بندر بن خالد الفیصل مشاور دربار پادشاهی، رئیس هیئت اسب سواری و رئیس هیئت مدیره باشگاه اسب دوانی و شاهزاده عبدالله بن خالد بن سلطان سفیر سعودی در اتریش و عضو هیئت مدیره یک باشگاه اسب دوانی از شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی استقبال کردند.

این رقابت بین‌المللی که برای دومین بار است برگزار می‌شود، گرانترین مسابقات تاریخ اسب‌دوانی در جهان است.

اسب «مشرف» از سعودی روز شنبه ضمن طی کردن هزار و ۸۰۰ متر با مدت زمان ۱:۴۹:۵۹ دقیقه، با کسب مقام اول و قهرمانی جام جهانی اسب‌دوانی در آن کشور، جایزه ۱۰ میلیون دلاری را از آن خود کرد.

اسب شارلاتان نیز در جایگاه دوم قرار گرفت و جایزه ۳٫۵ میلیون دلاری را از آن خود کرد، همچنین اسب شاهزاده فیصل بن خالد بن عبدالعزیز به نام گریت سکوت جایگاه سوم را تصاحب کرد و یک میلیون دلار جایزه گرفت.

حضور شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد در روز اختتامیه جام سعودی، به منظور قدردانی از حمایت بزرگ او از ورزش‌های سوارکاری و تلاش‌هایش برای قرار دادن پادشاهی در نقشه جهانی ورزش، در راستای دستیابی به اهداف چشم‌انداز سعودی ۲۰۳۰ است.

رقابت‌های امسال که بزرگترین رویداد تاریخ ورزش سوارکاری در جهان شمرده می‌شود، روز شنبه در ریاض پایتخت سعودی، برگزار شد و ۷۷ اسب از ۱۳ کشور در آن شرکت کردند. این رقابت‌ها سطح توانایی سعودی‌ها در سازماندهی رویدادهای جهانی را در بالاترین درجه حرفه ای نشان داد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای