«آشتی» محمود عباس و خواهرزاده یاسر عرفات

«آشتی» محمود عباس و خواهرزاده یاسر عرفات

فتح در تلاش برای وحدت صفوف.. احتمال نامزدی البرقوثی برای انتخابات ریاستی
شنبه, 20 فوریه, 2021 - 21:30
AP

جنبش فلسطینی فتح با نزدیک شدن به انتخابات عمومی در ماه مه و دو ماه بعد از آن انتخابات ریاست جمهوری، تلاش‌های بیشتری برای یکپارچه کردن صفوف در ساعات گذشته را انجام داده‌است.

در همین راستا، محمود عباس رئیس تشکیلات فلسطین روز شنبه با ناصر القدوه یکی از رهبران فتح و خواهرزاده یاسر عرفات رهبر فقید فلسطین نشستی در رام‌الله برای پایان دادن به اختلافات بر سر انتخابات داشته‌است.

منیر الجاغوب رئیس دفتر اطلاع‌رسانی جنبش فتح اعلام کرد: «محمود عباس در شهر رام‌الله واقع در کرانه باختری با ناصر القدوه و جمعی از اعضای کمیته مرکزی این جنبش دیدار کرده و دو طرف دربارهٔ برقراری وحدت در این جنبش و پایبندی به تصمیماتش توافق کردند».

اعلام الجاغوب برای پایان دادن به گزارش‌هایی دربارهٔ احتمال سرکشی القدوه در جریان انتخابات آتی در سرزمین‌های فلسطینی انجام شد. القدوه پیشتر جلسه مرکزی به ریاست عباس برای بحث در مورد انتخابات را تحریم و سپس اظهارات جنجالی مطرح کرد.

القدوه پیشتر در اظهاراتی گفته‌است: «نظام سیاسی فلسطین دیگر قابل اصلاح نیست و باید تغییرش داد».

وی گفت: «من از اصطلاح راه حل دو دولت متنفرم. هدف اصلی استقلال ملی است و ما با راه حل دو کشور یا بدون آن، از استقلال طلبی دست نخواهیم کشید».

وی تفاهم بین جنبش‌های فتح و حماس در مورد انتخابات را «معامله ای برای حفظ برخی از منافع فردی به قیمت منافع ملی» توصیف کرد و گفت که من این تفاهم را رد می‌کنم و از حضور در لیست مشترک با حماس به انتخابات امتناع می‌ورزم.

القدوه از مروان البرغوثی عضو برجسته فتح که در زندان اسرائیل به سر می‌برد، خواسته بود تا تصمیم خود درخصوص انتخابات آتی را مشخص کند. وی همچنین از اعلام حمایت خود از البرغوثی در صورت نامزدی برای ریاست تشکیلات فلسطین خبر داده بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای