آمادگی سعودی برای رقابت‌های قهرمانی «فرمول ای» به میزبانی الدرعیه

آمادگی سعودی برای رقابت‌های قهرمانی «فرمول ای» به میزبانی الدرعیه

این مسابقات آخر هفته و شبانه برگزار می‌شود.. شرکت‌های خودروسازی از ستاره‌های خود رونمایی کردند
دوشنبه, 22 فوریه, 2021 - 00:45

سعودی در ۲۶ و ۲۷ ماه جاری میلادی شاهد افتتاحیه رقابت‌های قهرمانی "فرمول ای" برای سومین سال متوالی به میزبانی شهر تاریخی الدرعیه در نزدیکی ریاض، پایتخت خواهد بود.

این مسابقات برای اولین بار در تاریخ این مسابقه بزرگ بین‌المللی، با استفاده از روشنایی مسیر مسابقه با فناوری "LED" مصرف کم در شب برگزار می‌شود.

این رقابت توسط وزارت ورزش سعودی و با همکاری فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری این کشور و با حضور ۲۴ شرکت کننده برگزار می‌شود.

مسابقات فرمول E، کلاسی از مسابقات اتومبیل‌رانی است که در آن تنها خودروهایی شرکت می‌کنند که از برق برای نیروی محرکه‌شان استفاده می‌کنند. این دور از مسابقات طبق برنامه‌ریزی فدراسیون جهانی رالی در الدرعیه برگزار می‌شود.

خودروسازان مطرح از جمله آئودی، بی‌ام‌و، انویژن ویرجین ریسینگ، مرسدس بنز، نیو ۳۳ و نیسان برای حضور در این مسابقات خودروهای الکتریکی تلاش می‌کنند.

آنها رانندگان و ستاره‌های خود را به ترتیب اعلام کردند؛ دی گراسی ورنیه قهرمان ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷، جایک دنیس، نیک کاسیدی، ستوویل واندرون و نیک دی وریز، تام بلونکویست و اولیور تیروی و در پایان سباستیان بویمی و اولیور رولاند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای