وزارت بهداشت سعودی: رعایت دستور العمل های بهداشتی حتی بعد از تزریق واکسن الزامی است

وزارت بهداشت سعودی: رعایت دستور العمل های بهداشتی حتی بعد از تزریق واکسن الزامی است

یکشنبه, 21 فوریه, 2021 - 11:15
دکتر محمد العبد العالی سخنگوی وزارت بهداشت سعودی (الشرق الاوسط)

وزارت بهداشت سعودی مجددا تاکید کرد که رعایت دستور العمل های بهداشتی برای تمام مردم حتی افرادی که واکسن کرونا زده اند الزامی است.


دکتر محمد العبد العالی سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری یکشنبه (۲۱ فوریه) افزود «رسیدن به ایمنی کافی برای افرادی که واکسن زده اند زمان می برد».


او خاطر نشان کرد «واکسیناسیون و توجه به دستور العمل های بهداشتی دو نکته بسیار مهم برای عبور از این همه گیری است».

العبد العالی یاد آور شد «واکسن ها در سراسر کشور در دسترس است و سرعت تزریق افزایش پیدا کرده. مردم می توانند به راحتی به اپلیکیشن «صحتی» برای ثبت نام واکسیناسیون مراجعه کنند».

این مسئول وزارت بهداشت سعودی اظهار کرد «تا حالا بیش از ۵۴۱ هزار و ۴۱۱ نفر واکسن زده اند و برنامه واکسیناسیون گسترده ادامه دارد».

او درباره مبتلایان تاکید کرد «نمودار مبتلایان قطعی نشان می دهد که در مرحله حساس و مهمی هستیم و باید با هشیاری بیشتر مراقب اوضاع باشیم».

العبد العالی گفت «آمار مبتلایان همچنان صعودی است و در برخی استان ها افزایش بیماران کرونا ادامه دارد».

از سوی دیگر، وزارت بهداشت یکشنبه از ۳۱۵ بیمار قطعی کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد. تعداد بیماران در سعودی به ۳۷۵ هزار و ۶ نفر رسیده که از این مجموع ۲ هزار و ۴۵۱ بیمار بستری هستند. اغلب این افراد شرایط پایداری دارند اما ۵۰۸ مورد بیمار بد حال گزارش شده است.

۳۴۹ بیمار دیگر بهبود پیدا کرده اند و آمار بهبود یافتگان به ۳۶۶ هزار و ۹۴ نفر رسیده است. تعداد فوتی ها ۶ هزار و ۴۶۱ نفر اعلام شده که به این تعداد ۴ نفر دیگر امروز اضافه شدند.

از سوی دیگر، وزارت کشور سعودی گفت تعداد تخلفات و بی توجهی به دستور العمل های بهداشتی هفته گذشته به ۴۴ هزار و ۲ مورد رسید.

طبق آمار وزارت کشور بیشترین موارد تخلف و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در منطقه ریاض ثبت شده و ۱۷ هزار و ۸۵۱ مورد بوده و ۱۰ هزار و ۶۵۶ مورد در منطقه مکه و ۵ هزار و ۹۵ مورد در منطقه الشرقیه و ۲ هزار و ۳۸۷ در منطقه القصیم و یک هزار و ۸۹۹ مورد در مدینه و یک هزار و ۳۲۷ مورد در منطقه الجوف و یک هزار و ۷۵ مورد در منطقه الباحه و ۹۳۹ مورد در منطقه عسیر و ۸۹۶ مورد در منطقه حائل و ۷۴۲ مورد در منطقه مرزهای شمالی و ۶۱۱ مورد در تبوک و ۳۴۶ در جازان و ۱۷۸ مورد در نجران ثبت شده است.

وزارت کشور تاکید کرد که تمام اتباع و مقیمان کشور باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای