حملات موشکی و پهپادی حوثی‌ها به سعودی رهگیری و منهدم شدند

حملات موشکی و پهپادی حوثی‌ها به سعودی رهگیری و منهدم شدند

شنبه, 27 فوریه, 2021 - 22:30
ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن (الشرق الاوسط)

ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه شنبه، از حمله موشکی شبه نظامیان حوثی تحت حمایت ایران به شهر ریاض پایتخت سعودی خبر داد و گفت که پدافند موشکی سعودی، این موشک را رهگیری و منهدم کرده‌است. همچنین پنج فروند پهپاد حوثی‌ها قبل از اصابت به اهداف در جازان، خمیس مشیط و منطقه جنوبی سرنگون شدند.

این ائتلاف تأکید کرد که کارایی و حرفه ای بودن نیروهای دفاع هوایی سعودی تمام تلاش‌های شبه نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق غیرنظامی را دفع و نابود کرده‌است.

فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف تأکید کرد که در حال انجام اقدامات لازم برای خنثی سازی و از بین بردن توانایی‌های خاص شبه نظامیان تروریستی، برای محافظت از غیرنظامیان و مناطق غیرنظامی مطابق با قوانین بین‌المللی بشردوستانه و قوانین عرفی آن است.

از سوی دیگر، نایف الحجرف دبیر شورای همکاری خلیج، هدف قرار دادن غیرنظامیان توسط حوثی‌ها را محکوم کرد و گفت که ادامه این حملات تروریستی توسط شبه نظامیان نشان دهنده سرکشی آشکار آنها در قبال جامعه جهانی و بی‌توجهی آنها به همه قوانین و هنجارهای بین‌المللی است.

الحجرف از جامعه جهانی خواست تا برای جلوگیری از این اقدامات تروریستی مکرر که تأسیسات حیاتی و غیرنظامی و امنیت و ثبات سعودی را هدف قرار می‌دهد، موضع‌گیری فوری و قاطع داشته باشد.

وی هوشیاری و کارایی ائتلاف تحت رهبری سعودی و موفقیت نیروهای پدافند هوایی در مقابله با حملات تروریستی توسط حوثی‌ها را ستود.

او ضمن تجدید همبستگی و تکرار موضع شورای همکاری در حمایت از سعودی و همه اقداماتی که برای دفاع از سرزمین‌های خود و حفظ امنیت شهروندان و ساکنانش انجام می‌شود، تأکید کرد که «امنیت پادشاهی عربی سعودی جزئی از امنیت کشورهای شورای همکاری خلیج است و این دو غیرقابل تفکیک و جدایی است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای