تشدید محدودیت ها در فلسطین

تشدید محدودیت ها در فلسطین

پس از پیدا شدن گونه های جهش یافته کرونا
شنبه, 27 فوریه, 2021 - 11:45

تشکیلات خودگردان فلسطین یکشنبه (۲۷ فوریه) تشدید محدودیت ها برای مقابله با افزایش تعداد بیماران و پیدا شدن گونه های جهش یافته کرونا را اعلام کرد. تعداد تخت های بیمارستانی افزایش یافته چون بخش اعظم تخت ها از زمان شیوع کرونا به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.


محمد اشتیه نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین گفت «تمامی مدارس دولتی و خصوصی در تمام پایه های تحصیلی به جز دبیرستان از یکشنبه (۲۷ فوریه) به مدت ۱۲ روز تعطیل است. مهدکودک ها هم تعطیل هستند».


ساعات منع تردد به جای ساعت ۹ شب از ۷ شب تا ۶ صبح از یکشنبه تا پنجشنبه اعمال می شود. قرنطینه سراسری نیز جمعه ها و شنبه ها برای مهار شیوع کرونا اعلام شده و مراسم عروسی و عزاداری ممنوع است.


اشتیه در یک پیام تلویزیونی خاطر نشان کرد «درباره واکسن باید گفت که تمام کشورهای جهان با یکدیگر در حال رقابت هستند و ما ۱۰ میلیون دلار برای خرید واکسن اختصاص داده ایم که قرار بود نیمه فوریه تامین شود اما دلیل تاخیر ورود واکسن به خاطر تاخیر در تحویل واکسن از سوی تولید کننده واکسن است. قرار است اولین محموله هفته اول مارس وارد شود».


از سوی دیگر، می الکیله وزیر بهداشت فلسطین شنبه (۲۶ فوریه) گفت یک هزار و ۶۲۳ نفر دیگر در شبانه روز گذشته در فلسطین به کرونا مبتلا شده و ۹ نفر فوت کرده اند.


طبق داده های وزارت بهداشت تعداد بیماران کرونا از آغاز شیوع پاندومی در مارس به ۲۰۷ هزار و ۲۴ نفر رسیده که از این مجموع ۱۸۸ هزار و ۱۸۴ نفر بهبود یافته و ۲ هزار و ۲۳۶ بیمار فوت کردند.


الکیله در بیانیه مطبوعاتی خاطر نشان کرد از مجموع بیماران جدید ۱۵۱ نفر در نوار غزه شناسایی شده اند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای