«نشان اقدام برای توسعه عربی» به شاهزاده محمد بن سلمان تعلق گرفت

«نشان اقدام برای توسعه عربی» به شاهزاده محمد بن سلمان تعلق گرفت

پنجشنبه, 4 مارس, 2021 - 00:15
شاهزاده فیصل بن فرحان به نیابت از ولیعهد سعودی، نشان ویژه را از دست احمد ابوالغیط در قاهره دریافت کرد (واس)

اتحادیه کشورهای عربی «نشان اقدام برای توسعه عربی» ویژه فعالیت‌های عمرانی جهان عرب در سال ۲۰۲۱ را به شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد، معاون رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی اهدا کرد.

شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی، روز چهارشنبه، به نیابت از شاهزاده محمد بن سلمان، این نشان ویژه را دریافت کرد.

اهدای این نشان در دیدار احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب با رئیس دستگاه دیپلماسی سعودی در قاهره انجام شد.

وزیر خارجه سعودی برای شرکت در اجلاس شورای وزیران خارجه اتحادیه عرب به قاهره سفر کرده‌است.

احمد ابوالغیط، در بیانیه ای، ولیعهد سعودی را «مرد فرزانه ای که برای امت خود کار می‌کند» توصیف کرد و گفت: «برای من بسیار مایه خوشحالی و افتخار است که امروز نشان ویژه اقدام برای توسعه عربی را از کمیته عالی هماهنگی اتحادیه عرب به عنوان یک گواهی قدردانی به شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولیعهد، معاون رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی به منظور قدردانی از تلاش‌ها، عملکرد و اقدامات وی اهدا می‌شود».

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، در این بیانیه آمده‌است که انتخاب شاهزاده محمد بن سلمان در واقع به رسمیت شناختن نقش وی در ترویج رویکرد توسعه همه‌جانبه در سعودی و جهان عرب، و تلاش‌های وی برای حمایت و ترویج اقدامات مشترک عربی در همه زمینه‌ها صورت می‌گیرد.

«نشان ویژه اقدام برای توسعه عربی» یک جایزه سالانه است که توسط اتحادیه عرب به شخصیت‌های برجسته و پیشگام عربی که مشارکت‌های مشهود و ملموسی در زمینه توسعه داشته‌اند، به گونه ای که زمینه تعمیم تجارب و بهره‌مندی از تجربیات در بیشترین حد ممکن را را فراهم می‌کند، اعطا می‌شود.

هدف اتحادیه از این جایزه، معرفی الگوهای موفق و الهام بخش در زمینه توسعه در سطح جهان عرب است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای