نامه سعودی به شورای امنیت برای حساب‌کشی از کودتاگران یمن

نامه سعودی به شورای امنیت برای حساب‌کشی از کودتاگران یمن

برخی از منابع از برگزاری مذاکرات مستقیم آمریکا با حوثی‌ها در مسقط خبر می‌دهند
پنجشنبه, 4 مارس, 2021 - 00:45

سعودی از شورای امنیت خواسته‌است تا به وظایف و مسئولیت‌های خود برای توقف حملات تروریستی حوثی‌ها علیه شهروندان سعودی و تهدیدات آنها علیه صلح و امنیت بین‌المللی و حساب کشی و پاسخگوکردن عاملان حملات عمل کند.

عبدالله المعلمی، نماینده دائم سعودی در سازمان ملل در پیامی به رئیس شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل متحد از ادامه اقدامات خصمانه نظامی شبه نظامیان تروریست حوثی تحت حمایت ایران، علیه پادشاهی عربی سعودی شکایت کرد.

وی در نامه خود نوشت: «از میان این اقدامات خصمانه، شلیک موشک بالستیک به سمت غیرنظامیان سعودی است که ترکش‌های پراکنده این موشک پس از رهگیری و انهدام آن از سوی پدافند هوایی کشور، به یک منزل مسکونی در ریاض در تاریخ ۲۷ فوریه خسارت وارد کرده‌است».

در ادامه این نامه آمده‌است، «علاوه بر این، سقوط یک پرتابه نظامی که توسط این شبه نظامیان روز دوشنبه در یکی از روستاهای مرزی در منطقه جازان ۵ غیرنظامی را زخمی کرد».

در همین زمینه، خبرگزاری رویترز گزارش داد که تیموتی لندرکینگ فرستاده آمریکا در امور یمن، جلسه ای را با حوثی‌ها در مسقط در تاریخ ۲۶ فوریه برگزار کرده‌است.

این پس از کمتر از ۲۴ ساعت از اظهارات ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه که کشورش با حوثی‌ها کار نمی‌کند و به حساب کشی از رهبران این گروه مسئول «جنایات انسانی در یمن» ادامه خواهد داد، صورت گرفته‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای