کرونا در سعودی؛ انجام بیش از ۱۳.۸ میلیون تست تشخیصی

    کرونا در سعودی؛ انجام بیش از ۱۳.۸ میلیون تست تشخیصی

بیش از ۴۰۰ مرکز واکسیناسیون در سعودی
پنجشنبه, 4 مارس, 2021 - 11:45
بیش از ۴۰۰ مرکز واکسیناسیون در سعودی دایر شده است (واس)

وزارت بهداشت سعودی پنجشنبه (۴ مارس) از انجام بیش از ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تست برای تشخیص کرونا در کشور خبر داد و گفت که از این مجموع ۴۷ هزار و ۱۱۸ تست طی شبانه روز گذشته انجام شده است.


دکتر محمد العبد العالی سخنگوی رسمی وزارت بهداشت سعودی در نشست خبری امروز از نوسان آمار مبتلایان خبر داد و گفت همه باید دستور العمل های بهداشتی برای کنترل شیوع ویروس را اجرا کنند.


او در پاسخ به سوالی در مورد واکسن های کرونا در سعودی تاکید کرد «واکسن های در دسترس در سعودی از سوی سازمان غذا و دارو مجوز دارند و تفاوت بین دو واکسن مورد استفاده در کشور خیلی کم است و هر دو از کارآمدی و امنیت برخوردارند و هیچ عوارضی تا حالا پس از تزریق واکسن ابلاغ نشده است. خودداری از واکسیناسیون خطرات متعددی به همراه دارد».


این مقام سعودی تاکید کرد «تعداد مراکز واکسیناسیون بیشتر خواهد شد. بیش از ۴۰۰ مرکز اینک فعال هستند و بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار دوز از آغاز واکسیناسیون تا امروز تزریق شده است».

دکتر العبد العالی درباره آمار روزانه مبتلایان افزود «۳۷۵ بیمار به مبتلایان اضافه شده و آمار مبتلایان قطعی به ۳۷۸ هزار و ۷۰۸ نفر رسیده که از این مجموع ۲ هزار و ۵۸۱ بیمار یا قرنطینه یا بستری بوده و ۵۰۳ نفر هم بد حال گزارش شده اند».


۳۳۶ بیمار دیگر بهبود پیدا کرده و آمار بهبود یافتگان در کشور به ۳۶۹ هزار و ۶۱۳ نفر رسیده که ۹۸ درصد کل مبتلایان را تشکیل می دهد.


وزارت بهداشت از مرگ ۴ بیمار دیگر خبر داد و آمار فوتی ها در سعودی به ۶ هزار و ۵۱۴ نفر رسید.

از سوی دیگر وزارت امور اسلامی و تبلیغات و ارشاد پنجشنبه (۴ مارس) گفت ۱۲ مسجد را موقتا تعطیل کرده است.


این مساجد در ۵ منطقه واقع شده و در آنها موارد ابتلا به کرونا در بین نمازگزاران گزارش شده است.


۲۰۸ مسجد در ۲۵ روز گذشته تعطیل شده اند که ۱۸۸ مسجد پس از عملیات ضد عفونی کردن و رعایت دستور العمل های بهداشتی برای حفظ سلامتی نمازگزاران بازگشایی شدند.


 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای