المالکی: ۳۵۰ موشک بالستیک و ۵۵۰ پهپاد حوثی را سرنگون کرده‌ایم

المالکی: ۳۵۰ موشک بالستیک و ۵۵۰ پهپاد حوثی را سرنگون کرده‌ایم

حوثی‌ها از سلاح ساخت ایران استفاده می‌کنند
دوشنبه, 8 مارس, 2021 - 22:00
 ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف حمایت از دولت قانونی در یمن (الشرق الاوسط)

 ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف حمایت از دولت قانونی در یمن امروز دوشنبه، از آمادگی نیروهای ائتلاف برای محافظت از تأسیسات و مراکز اقتصادی سعودی و دفع تهدیدهای هوایی و موشکی خبر داد.

 المالکی در گفتگو با شبکه «العربیه» با تأکید بر این که موشک‌ها و هواپیماهای حوثی ساخت ایران هستند، افزود: «ما توانایی محافظت از تأسیسات اقتصادی سعودی را داریم».

المالکی تأکید کرد: «نیروهای مسلح سعودی موفق شدند پهپادهای انفجاری که به سوی اهدافی در سعودی در پرواز بودند، را نابود کنند».

المالکی در مورد تعداد موشک‌ها و پهپادهایی که ائتلاف توانسته آنها را ساقط کند، گفت: «علاوه بر انهدام ۶۲ قایق انفجاری، تاکنون ۳۵۰ موشک بالستیک و ۵۵۰ هواپیمای بدون سرنشین بمب‌گذاری شده نیز سرنگون شدند».

سخنگوی ائتلاف با اشاره به اینکه «هیچ کشوری در جهان نتوانسته‌است مانند سعودی با این حجم از حمله‌های پهپادی مقابله کند»، توضیح داد که «سعودی، نیروی بازدارندگی قوی در برابر هرگونه تهدید و از سوی هر کسی را دارد».

او گفت «شبه‌نظامیان حوثی حرکت کشتی‌ها در دریای سرخ را تهدید کردند» و افزود که «آنها روش و تاکتیک‌های سازمان تروریستی القاعده را دنبال می‌کنند».

المالکی در مورد حمله حوثی‌ها به شهر مأرب، هشدار داد که «حملات حوثی‌ها مردم غیرنظامی را تهدید می‌کند». 

او افزود: «حوثی‌ها با تشدید حملات خود علیه مأرب، در صدد ناکام گذاشتن تلاش‌های سازمان ملل برای ایجاد راه حل مسالمت آمیز در یمن هستند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای