«جبهه ملی» سوریه خواستار تحریم انتخابات ریاست جمهوری شد

«جبهه ملی» سوریه خواستار تحریم انتخابات ریاست جمهوری شد

شنبه, 27 مارس, 2021 - 23:30

کمیته برگزاری اولین کنگره «جبهه ملی دموکراتیک» در سوریه (جود)، خواستار «مداخله دیپلماتیک و بین‌المللی برای حفظ امنیت آنها» جهت محافظت از اعضای کنگره پس ممانعت سرویس‌های امنیتی با برگزاری آن در دمشق شد.

برخی منابع در این کمیته گفتند: «یک سرویس امنیتی اواخر عصر جمعه با احمد العسراوی یکی از اعضای کمیته، دبیرکل اتحادیه سوسیالیست دموکراتیک عرب تماس گرفت و به او اطلاع داده که کنگره تاسیسی (جود) برگزار نمی‌شود، مگر اینکه تأیید مقامات ذیربط پس از ارائه درخواست به وزیر کشور را حاصل کند».

حسن عبدالعظیم هماهنگ‌کننده «کمیسیون هماهنگی ملی»، به نوبه خود، از تصمیم کمیته برگزارکننده مبنی بر «به تعویق انداختن کنگره را اعلام کرد، اما این برای نظام کافی نبود، بلکه نیروهای امنیتی، جنایی و پلیس را اعزام و آنها را در مقابل ساختمان محل برگزار مستقر کرد، همچنین رسانه‌ها و روزنامه نگاران را از پوشش این مراسم ممنوع کردند».

کمیته برگزاری اولین کنگره «جبهه ملی دموکراتیک» در بیانیه خود آورده‌است: «رژیم سوریه از تشکیل کنگره تاسیسی جبهه ملی دموکراتیک، که قرار بود صبح شنبه، در دمشق برگزار شود، جلوگیری کرد».

این بیانیه، رژیم و دولت‌های حامی آن و کشورهای با نفوذ در صحنه سوریه را مسئول «امنیت و سلامت دوستان حزبی و همکاران ما در داخل» دانست و خواستار «مداخله دیپلماتیک و بین‌المللی برای حفظ ایمنی آنها» شد.

این کمیته در بیانیه خود گفت که دربارهٔ «موضع ما در مورد انتخابات ریاست جمهوری که رژیم قصد دارد آن را برگزار کند، این است که ما انتخابات را غیرقانونی می‌دانیم و به طور کلی سوری‌ها باید آنها را تحریم کنند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای