ائتلاف دو پهپاد انفجاری در راه سعودی را سرنگون کرد

ائتلاف دو پهپاد انفجاری در راه سعودی را سرنگون کرد

چهارشنبه, 31 مارس, 2021 - 00:15

ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن، شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد، نیروهای ائتلاف دو فروند پهپاد بمب‌گذاری شده شبه‌نظامیان حوثی که به سوی مناطق غیرنظامی پادشاهی عربی سعودی شلیک شده بود، رهگیری و در آسمان منهدم کردند.

ائتلاف تأکید کرد که برای حمایت از دولت قانونی یمن تمام اقدامات عملیاتی لازم جهت محافظت از غیرنظامیان که با قوانین بشردوستانه بین‌المللی مطابقت دارد، را انجام خواهد داد.

امارات، بحرین و سازمان همکاری اسلامی، تلاش‌های شبه نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق غیرنظامی در سعودی را به‌طور قاطع محکوم کردند.

وزارت امور خارجه و همکاری بین‌الملل امارات متحده عربی در بیانیه ای تأکید کرد که ادامه این حملات تروریستی توسط شبه نظامیان حوثی بیانگر چالش آشکار آنها برای جامعه جهانی و بی‌توجهی به همه قوانین و هنجارهای بین‌المللی است.

ابوظبی از جامعه بین‌المللی خواست تا موضعی فوری و قاطع برای متوقف کردن این اقدامات مکرر که تأسیسات حیاتی و غیرنظامی، امنیت سعودی، تأمین انرژی و ثبات اقتصادی جهانی را هدف قرار می‌دهد، اتخاذ کند.

امارات ضمن اعلام همبستگی کامل خود با پادشاهی عربی سعودی در برابر این حملات تروریستی، از ایستادگی خود در کنار ریاض در برابر هر تهدیدی برای امنیت و ثبات آن خبر داد.

در این بیانیه تأکید شده‌است که امنیت امارات و سعودی «یک کل غیرقابل تفکیک» است و هرگونه تهدید یا خطری که پادشاهی با آن روبرو است تهدیدی برای سیستم امنیت و ثبات در امارات و منطقه است.

از سوی دیگر، وزارت امور خارجه بحرین در بیانیه ای تأکید کرد که منامه کاملاً از سعودی در خصوص اقدامات لازم برای مقابله با این حملات ناجوانمردانه و خصمانه حمایت می‌کند.

بحرین از جامعه بین‌المللی خواست تا این حملات تروریستی که امنیت و ثبات منطقه ای و بین‌المللی را تهدید می‌کند را محکوم کند.

در همین رابطه، سازمان همکاری اسلامی، شلیک دو هواپیمای بدون سرنشین حامل مواد انفجاری از سوی شبه نظامیان حوثی تروریست برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق غیرنظامی در سعودی را محکوم کرد.

یوسف العثیمین دبیرکل این سازمان، بر همبستگی این سازمان با پادشاهی در اتخاذ تمام اقدامات لازم برای محافظت از امنیت، ثبات و امنیت شهروندان و افراد مقیم در سرزمین‌های خود تأکید کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای