دمشق به «شهر ارواح» تبدیل شده‌است.. رمق رفته نهادهای دولتی

دمشق به «شهر ارواح» تبدیل شده‌است.. رمق رفته نهادهای دولتی

سازمان‌های روسی از نقش ارتش روسیه در سوریه انتقاد کردند
جمعه, 2 آوریل, 2021 - 21:30

دمشق به «شهر ارواح» تبدیل شده‌است و دفاتر دولتی و خصوصی به دلیل بحران اقتصادی، کمبود سوخت و گرانی آن «فلج» شده‌اند.

یکی از ساکنان دمشق روز گذشته به «الشرق الاوسط» گفت که «بحران موجود فراتر و بزرگتر از توانایی ما برای تحمل و ادامه زندگی است. کشور تقریباً از کار افتاده‌است. ادارات دولتی به دلیل قطع برق و اختلال در رایانه‌ها و شبکه‌ها تقریباً کاری از پیش نمی‌برند».

این شهروند سوری افزود: «کارمندان به دلیل نبود حمل و نقل نمی‌توانند به محل کار خود برسند، از دانشگاه‌ها و مدارس هم خبری نیست».

وی ادامه داد: «بحران دیگر فقط فقر نیست، بلکه مهم‌ترین مسئله کمبود انرژی، سوخت و همه چیزهایی است که برای ادامه روند زندگی لازم است. اوضاع فاجعه بار است».

از سوی دیگر، مسکو انتقادات خود را از «اقدام قیصر» یا «تحریم‌های سزار» آمریکا برای حمایت از مردم عادی سوریه افزایش داده‌است.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در این باره گفت که کشورهای اروپایی از این قانون «وحشت زده و مرعوب» هستند، زیرا با این روش هر راهی برای باز کردن زمینه‌های همکاری با دمشق بسته می‌شود.

از طرفی دیگر، گزارش بی‌سابقه ای از سوی سازمان‌های غیردولتی حقوق بشر در خطاب قرار دادن روسیه منتشر شده و از روس‌ها خواسته‌است تا «سوءاستفاده‌های انجام شده» توسط ارتش این کشور از زمان شروع مداخله نظامی در سوریه در پایان سال ۲۰۱۵ را شناسایی کنند.

انتشار گزارش، برای اولین بار توسط سازمان‌های غیردولتی روسی متخصص در زمینه جنگ سوریه، به مناسبت دهمین سالگرد جنگ در این کشور، برای «روشن کردن مسئله قربانیان عملیات نظامی» صورت می‌گیرد، موضوعی که معمولاً توسط رسانه‌های طرفدار کرملین بایکوت می‌شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای