اصرار حوثی‌ها بر تعقیب و اخراج پناهندگان

اصرار حوثی‌ها بر تعقیب و اخراج پناهندگان

انفعال بین‌المللی و لجاجت شبه‌نظامیان، مانع از بازرسی نفتکش صافر شد
یکشنبه, 4 آوریل, 2021 - 09:15

حوثی‌ها بر تعقیب و اخراج پناهندگان اصرار دارند، به طوری که منابع محلی در صنعا گزارش دادند که شبه نظامیان تظاهرات اعتراضی جدید پناهندگان آفریقایی در مقابل دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در صنعا را سرکوب کردند.

به گزارش منابع محلی، این تظاهرات برای تجدید درخواست پناهندگان از جامعه بین‌المللی و سازمان‌های بین‌المللی جهت تحقیق در مورد هولوکاست وحشیانه ای است که این گروه علیه آنها در ۷ مارس انجام داده و منجر به صدها کشته و زخمی شده‌است.

این منابع به «الشرق الاوسط» گفتند که عناصر مسلح حوثی سوار بر خودروهای امنیتی و نظامی، صبح جمعه گذشته محل تجمع پناهندگان آفریقایی را محاصره کردند و سپس با باتوم و گلوله‌های جنگی به آنها حمله‌ور شدند.

از سوی دیگر، بیش از یک ماه از آخرین تاریخی که سازمان ملل متحد برای ورود تیمی از کارشناسان جهت بازرسی و نگهداری نفتکش یمنی «صافر» می‌گذرد، در حالی که شبه نظامیان حوثی همچنان مانع این اقدامات بین‌المللی می‌شوند که هدف آنها جلوگیری از یک فاجعه محیط زیستی است که ممکن است باعث نشتی بیش از یک میلیون بشکه نفت خام در آب‌های دریای سرخ شود.

 یمنی‌ها از سازمان ملل و شورای امنیت می‌خواهند که سکوت نکنند و اقدامات سختگیرانه تری را برای مجبور کردن شبه نظامیان به ارائه مجوز دسترسی تیم بین‌المللی جهت ارزیابی نفتکش و انجام تعمیرات لازم اتخاذ کنند.

از سوی دیگر، دولت یمن بار دیگر به جامعه جهانی در مورد خطرات فاجعه بار نشتی، غرق شدن یا انفجار این نفتکش در بندر راس عیسی، شمال الحدیده (غرب کشور) هشدار داد.

علاوه بر این، ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن با منهدم کردن یک فروند قایق مملو از مواد منفجره حوثی‌ها گفته‌است که حمله ای خطرناک و قریب‌الوقوع را خنثی کرده‌است.

این ائتلاف تأکید کرد که حوثی‌ها همچنان به تهدید خطوط حمل و نقل دریایی و تجارت جهانی ادامه می‌دهند.

ائتلاف تأکید کرد که شبه نظامیان از «توافق‌نامه استکهلم» به عنوان چتری برای حملات خصمانه از استان الحدیده استفاده می‌کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای