دربار پادشاهی اردن: شاهزاده حمزه به پشتیبانی از ملک عبدالله ادامه می‌دهد

دربار پادشاهی اردن: شاهزاده حمزه به پشتیبانی از ملک عبدالله ادامه می‌دهد

دوشنبه, 5 آوریل, 2021 - 23:45
ملک عبدالله الثانی بن الحسین پادشاه اردن (رویترز)

دربار پادشاهی اردن شامگاه دوشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که شاهزاده حمزه در نامه ای گفت: «من خود را به دستان اعلیحضرت پادشاه (عبدالله دوم) می‌سپارم و به قانون اساسی پادشاهی اردن هاشمی متعهد خواهم ماند».

وی با امضای این نامه تأکید کرده‌است که «به سنّن و رویکردهای خاندان هاشمی پایبند می‌مانم تا به میراث آبا و اجدادم وفادار بمانم و در راه آنها گام بردارم و به رسالت آنها و به پادشاه وفادار بمانم و همواره کمک و حمایت خود را به پادشاه اردن و ولیعهد او ارائه خواهم کرد».

به گزارش رویترز، دربار پادشاهی اردن اعلام کرد که شاهزاده حمزه پس از دیدار و گفت و گو با شاهزاده حسن بن طلال عموی پادشاه اردن و سایر شاهزادگان در روز دوشنبه این نامه را امضا کرده‌است.

در بخشی از این نامه آمده‌است: «منافع ملی را بالاتر از هر مسئله‌ای می‌دانم. همه ما باید از تلاش‌های پادشاه برای حراست از اردن و منافع ملی کشورمان حمایت کنیم تا بهترین‌ها را برای ملت اردن محقق کنیم و به میراث هاشمی‌ها پایبند بمانیم که خود را وقف خدمت به ملت کردند و پشت رهبری کشور بمانیم».

پیش از این، دفتر سلطنتی اردن اعلام کرد، ملک عبدالله دوم عمویش شاهزاده الحسن ولیعهد سابق این کشور را مأمور رایزنی با شاهزاده حمزه کرده‌است.

طبق این بیانیه، «شاهزاده حمزه پس از دیدار با شاهزادگان تأکید کرد که به رویکرد خاندان هاشمی و رویکردی که پادشاه برای شاهزاده الحسن مشخص کرده‌است، پایبند است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای