آخرین تحولات کرونا در جهان: ثبت بیشترین ابتلای روزانه کرونا در ایران

آخرین تحولات کرونا در جهان: ثبت بیشترین ابتلای روزانه کرونا در ایران

لندن برای سفر، شرایط جدید تعیین کرد.. پرتغال و یونان محدودیت‌ها را کاهش دادن
سه شنبه, 6 آوریل, 2021 - 00:30

تحولات و پیامدهای ویروس کرونا در جهان ادامه دارد، به طوری ایران بیشترین تعداد ابتلای روزانه کرونا را ثبت کرد، اما در مقابل،

لندن برای بازگشت تدریجی به شرایط طبیعی سفر، قوانین جدید تعیین کرد و پرتغال و یونان نیز محدودیت‌ها را کاهش دادند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران از فوت ۱۷۲ تن از بیماران کرونایی طی بیست و چهار ساعت گذشته و افزایش مجموع جان باختگان به ۶۳ هزار و ۳۳۲ نفر خبر داد و گفت ۱۳ هزار و ۸۹۰ نفر نیز به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند که دو هزار و ۴۸ نفر از آنها بستری شدند.

طبق این گزارش، شهرهای قرمز و نارنجی به ۲۲۷ شهر افزایش یافت. این در حالی است که میزان واکسیناسیون کرونا در ایران کمتر از یک درصد است.

دولت بریتانیا نیز می‌خواهد گواهینامه‌های واکسیناسیون را معرفی کند تا استادیوم‌ها، سینماها یا کلوپ‌های شبانه با کمترین خطر کرونا دوباره برای بازدید کنندگان باز شود.

بوریس جانسون نخست‌وزیر می‌خواهد برنامه‌های گواهی واکسیناسیون و سفرهای بین‌المللی را با جزئیات بیشتر در روز دوشنبه اعلام کند.

یونان که به شدت به صنعت گردشگری وابسته است، به دنبال راهی برای بازگرداندن مسافران خارجی است که واکسینه شده‌اند یا نتیجه منفی آزمایش کرونا را ارائه می‌کنند.

یونان امیدوار است بتواند از اواسط می میزبان مسافران باشد اما مشخص نیست در آن زمان چه تعدادی از کشورها امکان سفر برای شهروندان‌شان را فراهم کنند.

یونان قصد دارد تمام کارکنان بخش گردشگری را تا تابستان واکسینه کند و از اجرای طرح ارائه گواهی یا گذرنامه واکسن برای راه دادن گردشگران خارجی به کشور نیز استقبال کرده‌است.

وزارت بهداشت هند روز دوشنبه از ابتلای ۱۰۳ هزار و ۵۵۸ نفر در این کشور به بیماری کووید-۱۹ در ۲۴ ساعت اخیر خبر داد. پیش‌تر بالاترین آمار ابتلای روزانه به کرونا در هند، ۹۷ هزار و ۸۹۴ نفر بود که بیش از ۶ ماه از ثبت آن می‌گذرد.

 مقامات ایالت مهاراشترا که شهر پرجمعیت و مهم مومبای در آن قرار دارد، برای مقابله با شیوع کووید-۱۹ بار دیگر به تعطیلی کسب و کارها و معابد روی آورده‌اند.

شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در برخی کشورهای آمریکای لاتین از جمله برزیل، مکزیک، آرژانتین، کلمبیا، پرو، شیلی و پاراگوئه همچنان رو به افزایش است.

از سوی دیگر، با افزایش مجدد تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در فرانسه، سومین دور محدودیت‌های قرنطینه در این کشور به اجرا گذاشته شده‌است.

 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای