نخستین سفیر امارات وارد تل‌آویو شد

نخستین سفیر امارات وارد تل‌آویو شد

آغاز پروازهای مستقیم و منظم دوجانبه
چهارشنبه, 7 آوریل, 2021 - 10:30
محمد محمود آل خاجه سفیر امارات در اسرائیل در حال سخنرانی در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی بن گوریون (خبرگزاری فرانسه)

همزمان با آغاز پروازهای مستقیم و منظم بین امارات متحده عربی و اسرائیل، محمد محمود آل خاجه به عنوان اولین سفیر امارات وارد تل آویو شد.

اگرچه سفیر امارات هنوز محل اقامت مناسبی پیدا نکرده‌است، اما اعلام کرد که بلافاصله از یک دفتر موقت در هتل کار خود را آغاز می‌کند.

آل خاجه پس از ورود به فرودگان بن گوریون گفت: «از زمان امضای پیمان صلح ابراهیم بین امارات و اسرائیل، دو کشور جهت رقم زدن رونق در دوره جدید و پربار همکاری مشترک تلاش کرده‌اند. ما منتظر افزایش مبادلات تجاری، دیپلماتیک، بهداشتی، فنی و گردشگری هستیم».

این هیئت در آیینی رسمی در فرودگاه بین‌المللی بن گوریون با حضور تعدادی از مقامات وزارت خارجه اسرائیل مورد استقبال قرار گرفت.

در هواپیمای اتحاد امارات یک هیئت بلندپایه دیپلماتیک و اقتصادی از امارات متحده عربی حضور داشت که شامل تونی داگلاس مدیر عامل گروه اتحاد بود که در مورد لزوم توسعه همکاری‌های دو جانبه و تقویت گردشگری بین دو کشور صحبت کرد.

وب سایت «واینت»، وابسته به روزنامه اسرائیلی یدیوت آحرونوت گفت که شرکت توسعه و سرمایه‌گذاری دبی (FDI دبی)، طی چند روز گذشته، یک قرارداد همکاری تجاری با انجمن صنایع اسرائیل امضا کرده‌است.

طبق این گزارش، برآوردهایی در امارات و اسرائیل وجود دارد که براساس آنها حجم مبادلات تجاری بین ۳ تا ۵ سال به ۱۴ میلیارد درهم می‌رسد.

این سایت تأکید کرد که از زمان امضای توافقنامه صلح بین دو کشور، در سپتامبر سال ۲۰۲۰ تا ژانویه ۲۰۲۱، توافق‌نامه‌های تجاری بین دو کشور به مبلغ یک میلیارد درهم امضا شده‌است.

در همین زمینه، خبرگزاری امارات روز دوشنبه اعلام کرد که اسرائیلی‌ها می‌توانند بدون نیاز به طی کردن دوره قرنطینه اجباری به امارت ابوظبی وارد شوند.

در این میان، شرکت هواپیمایی ملی امارات از امروز برای نخستین بار پروازهای منظم به مقصد اسرائیل را آغاز کرد. قرار است هفته‌ای دو پرواز بین ابوظبی و تل‌آویو انجام گیرد. طبق این گزارش، محمد آل خاجه نیز در این هواپیما حضور داشت.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای