۳ شبه‌نظامی ایرانی در حمله اسرائیل به نزدیکی دمشق کشته شدند

۳ شبه‌نظامی ایرانی در حمله اسرائیل به نزدیکی دمشق کشته شدند

پنجشنبه, 8 آوریل, 2021 - 10:00
AFP

گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه صبح امروز پنجشنبه ۱۹ فروردین، از تازه‌ترین حمله هوایی منتسب به اسرائیل در نزدیکی دمشق پایتخت سوریه و کشته شدن ۳ تن از شبه نظامیان متحد ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه خبر داد که ارتش اسرائیل شماری از مواضع و انبار مهمات نیروهای وابسته به ایران را در اطراف دمشق بمباران کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز اعلام کرد که این حملات هوایی منجر به اصابت و مجروح شدن ۴ سرباز و وارد آمدن برخی خسارت‌های مادی شد.

خبرگزاری سانا همچنین از دفع حمله هوایی اسرائیل به جنوب دمشق خبر داده‌است.

دیده‌بان سوریه در ادامه گفت که در سایت نظامی مورد حمله اسرائیل، نیروهای ایرانی و گروه‌های وفادار به آنها از ملیت‌های غیر سوری، به ویژه حزب‌الله لبنان، در نزدیکی منطقه الدیماس شمال غربی پایتخت حضور دارند.

دیده‌بان اعلام کرد که در این حمله سه نفر از این گروه‌ها کشته شدند، اما این گروه نتوانسته ملیت آنها را تشخیص دهد.

طی سال‌های گذشته، اسرائیل ده‌ها حمله به سوریه انجام داد و سایت‌های ارتش سوریه، اهداف ایرانی و حزب‌الله لبنان را هدف قرار داد.

اسرائیل به ندرت انجام حملات در سوریه را تأیید می‌کند، اما ارتش اسرائیل در گزارش سالانه خود اعلام کرد که در طول سال ۲۰۲۰ حدود پنجاه هدف را در سوریه بمباران کرده‌است، بدون اینکه جزئیاتی دربارهٔ آنها ارائه دهد.

اسرائیل بارها گفته که به مخالفت با تلاش ایران برای تحکیم حضور نظامی خود در سوریه ادامه خواهد داد.

سوریه از سال ۲۰۱۱ شاهد یک درگیری خونین است که منجر به کشته شدن بیش از ۳۸۸ هزار نفر، خسارات گسترده به زیرساخت‌ها و آوارگی میلیون‌ها نفر در داخل و خارج از کشور شده‌است.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای