رزیار؛ کارگاه محصولات پوست آرامکو سعودی از عصاره گل های طائف

رزیار؛ کارگاه محصولات پوست آرامکو سعودی از عصاره گل های طائف

تولید ۶ محصول مراقبت از پوست توسط زنان سعودی
جمعه, 9 آوریل, 2021 - 21:30
طائف به دو گل محمدی و رز صورتی معروف است (الشرق الاوسط)

شرکت آرامکو سعودی چهارشنبه (۷ آوریل) از راه اندازی کارگاه محصولات مراقبت از پوست از طریق عصاره گل های استان طائف خبر داد.

کارگاه «رزیار» از جمله پروژه های این شرکت در حوزه اجتماعی و حمایت از صنایع کوچک و توانمند سازی زنان است.

وبسایت این کارگاه برای فروش آنلاین محصولات رزیار راه اندازی شد.

نبیل النعیم معاون امور آرامکو سعودی گفت «این شرکت با سابقه بیش از ۸۰ سال بر این باور است که تحقق توسعه جامع مسئولیت همگانی بوده و همه گروه های جامعه باید برای دست یابی به آن تلاش کنند

. آرامکو از بدو تاسیس تا کنون نقش پررنگی در بروز ارزش های شهروندی و مسئولیت اجتماعی ایفا کرده است.

این شرکت با توجه به نقش خود در راستای خدمت به جامعه و تلاش برای ترقی آن دست به طرح های متعدد و برنامه های اجتماعی زده و هدف از آن جمایت از گروه های کم درآمد از طریق فرصت آفرینی برای آنها و خانواده هایشان بوده است».

النعیم یادآور شد «آرامکو سعودی برای تغییر سازنده و مثبت زندگی مردم و جامعه درصدد استفاده از منابع طبیعی در سراسر کشور است».

او گفت «کارگاه محصولات پوست آرامکو از جمله طرح های زنجیره ای و اجتماعی این شرکت برای تقویت مفهوم شهروندی به عنوان یک ارزش اصلی است».

این مقام آرامکو سعودی افزود «ما طرح های متعددی مثل طرح کاشت قهوه در جازان و زنبور داری در منطقه باحه و حمایت از ماهیگیران در منطقه ینبع و بیش و خیاطی در قیطان و گلدوزی در منطقه شرقیه اجرا کردیم».

از سوی دیگر فهد الغامدی سرپرست گروه شهروندی آرامکو سعودی اظهار کرد «کار این کارگاه با وبسایت آن استارت خورد. این یک بازار بدیل و از جمله مهم ترین کانال های بازاریابی است.

هدف این پروژه زنان که توسط زنان سعودی انجام می شود توانمند سازی و افزایش حضور زنان در جامعه و پررنگ کردن مسئولیت اجتماعی آن در راستای تحقق اهداف ملی بلند پروازانه است.

توانمند سازی زنان در حوزه صنایع و مهارت آموزی آنان در بخش تولیدی و پست های رده بالا ضروری به نظر می رسد».

طائف به دو گل محمدی و رز صورتی معروف است که به مردم به آنها کل طائفی می گویند.

راه اندازی کارگاه محصولات مراقبت از پوست از طریق عصاره گل های طائفی همچون پروژه های کشت قهوه و زنبور داری یکی از طرح های اجتماعی و شهروند محورانه آرامکو است.

فاینانس ساخت و ساز و بخش آموزش و مهارت ورزی و تعمیرات و عملیاتی کارگاه رزیار توسط آرامکو سعودی تامین می شود.

هدف تولید ۱۰۰ هزار قلم از محصولات مراقبت از پوست در سال توسط زنان سعودی با توجه به معیارها و استاندارهای بین المللی است.

زنان تولید گر سعودی برای ساخت محصولات مراقبت از پوست از طریق روغن گل محمدی طائف مورد آموزش قرار می گیرند و در این کارگاه استخدام می شوند.

هدف دیگر این پروژه حمایت از منابع طبیعی و مهارت ورزی نیروهای بومی برای برقراری نظام تجاری پایدار در سعودی و حفظ فرهنگ و آداب و رسوم و افزایش رشد تولید بومی است.

۶ محصول لوسیون و کرم بدن و کرم دست و لوسیون دست و شاور ژل و خوشبو کننده های بدن توسط کارگاه رزیار تولید می شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای