گفت و گوهای سعودی و یونان دربارهٔ زمینه‌های همکاری فرهنگی

گفت و گوهای سعودی و یونان دربارهٔ زمینه‌های همکاری فرهنگی

چهارشنبه, 14 آوریل, 2021 - 07:00

شاهزاده بدر بن عبدالله بن فرحان وزیر فرهنگ سعودی، روز سه شنبه، با الکسیس کنستانتوپولوس سفیر یونان در پادشاهی عربی، در مورد زمینه‌های همکاری فرهنگی در پروژه‌های نمایشگاه دوسالانه الدرعیه و ریاض آرت گفت و گو کرد.

وزیر فرهنگ سعودی و سفیر یونان در این نشست مجازی، امکان امانت گرفتن بین موزه‌های سعودی و یونان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

شاهزاده بدر بن فرحان در این دیدار بر عمق روابط برجسته و تاریخی دو کشور تأکید کرد.

از سوی دیگر، وزارت فرهنگ سعودی روز گذشته راهنمای آژانس‌ها و نهادهای دولتی مایل به دریافت آثار هنری خلق شده توسط هنرمندان سعودی را منتشر کرد.

وزیر فرهنگ سعودی از تأیید پیشنهاد شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولیعهد، معاون رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی از سوی ملک سلمان در مورد الزام سازمان‌های دولتی برای محدود کردن خرید آثار هنری و محصولات صنایع دستی به آثار ملی قدردانی کرد.

وی این رویکرد سخاوتمندانه را بزرگترین پشتیبانی برای بخش هنرهای تجسمی در پادشاهی و هنرمندان این کشور دانست.

شاهزاده بدر بن فرحان اظهار کرد که راهنمای دستیابی به آثار هنری، اطلاعات اساسی مورد نیاز هر دستگاه دولتی را ارائه می‌دهد.

وی فرایندهای تهیه، تملک، تشکیل مجموعه‌های هنری، ترمیم، نگهداری و حفظ یکپارچگی آثار هنری را باعث ایجاد بازار هنر ملی بر مبانی روش شناختی و روابط سازمان یافته بین هنرمند و بقیه اجزای بازار، از جمله سازمان‌های دولتی دانست.

این راهنما شامل شش فصل اصلی علاوه بر مقدمه و تعاریف است که در مورد روش‌های معمول ایجاد یک گروه هنری، ابزار دستیابی به آثار هنری ، کنترل بازار، اخلاق خرید و فروش و مروری بر نقش آفرینان بازار، همراه با توضیحی دربارهٔ روش‌های حفظ و مراقبت از مجموعه هنری، و نگهداری و مرمت آن، امنیت آن و اهمیت احترام به حقوق مالکیت معنوی است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای