حیات الفهد به الشرق الاوسط: «مارگارت» نقطه التقای فرهنگ عربی و غربی است

حیات الفهد به الشرق الاوسط: «مارگارت» نقطه التقای فرهنگ عربی و غربی است

پنجشنبه, 15 آوریل, 2021 - 12:45

حیات الفهد بازیگر کویتی در سریال «مارگارت» نقش یک بانوی اشرافی عربی بریتانیایی را بازی می کند. این سریال در ماه رمضان امسال پخش می شود.


او می گوید که سریال «مارگارت» درباره وجوه مشترک و بررسی دو فرهنگ عربی و بریتانیایی است. مارگارت یک بانوی سختگیر است که آداب و رسوم غربی و عربی را یکجا جمع کرده. او گرفتار مشکلات و چالش های متعددی در سریال می شود و مخاطبان را به دهه هفتاد میلادی می برد.


الفهد در گفتگو با الشرق الاوسط خاطر نشان کرد «استایل مارگارت الهام گرفته از استایل ملکه بریتانیا است. تمام زنان از استایل و شیک پوشی ملکه الیزابت خوششان می آید و اینکه چطور ملکه الیزابت آداب و رسوم گذشته را حفظ کرده است».


این بازیگر شناخته شده یاد آور شد «مارگارت یک داستان تخیلی است و سرگذشت شخصیت واقعی نیست و به هیچ چهره یا فرد حقیقی اشاره ندارد».


او اظهار کرد «خیلی از زنان در کشورهای عربی مثل مارگارت هستند».


حیات الفهد درباره ویژگی سریال مارگارت افزود «موضوع جدیدی در این سریال مطرح شده و آن بررسی نقاط مشترک بین دو فرهنگ به شدت متفاوت از نظر ظاهر و مضمون است. این سریال به بررسی مسائل متعدد و مهمی می پردازد که در دو فرهنگ مشترک هستند. برخی از این مسائل عجیب و غریب هستند و تا کنون به آنها اشاره نشده است».


الفهد معتقد است که شخصیت مارگارت که سالیان سال در لندن زندگی کرده گویای «دلبستگی شدید خلیجی ها به ویژه کویتی ها به شهر لندن» است. بازگشت مارگارت به کویت به مذاق اعضای خانواده اش خوش نیامد و آنها در قسمت های اول سریال در صدد انتقام از او برمی آیند و از مارگارت متنفر می شوند اما گویا اتفاقات دیگری پشت پرده است که رفته رفته در قسمت های بعدی مشخص می شود.


قسمت اول سریال با قهرمانان فیلم شروع شد که درباره سرگذشت مارگارت حرف می زدند. پدربزرگ مارگارت بریتانیایی و پدر همسرش کویتی بوده اند و یک بیزنس مشترک درباره اسب سواری داشتند. ازدواج مارگارت هم یک معامله بود. همه می خواهند او را از سر راه بردارند اما موفق نمی شوند و مارگارت با هوش و ذکاوت فوق العاده مغز متفکر خانواده می شود. او زن دوم است و به شوهرش حتی از زن اولش نزدیک تر می شود. این فیلم رویدادهای دوره ای است که در آن چند همسری رواج داشته.


حیات الفهد درباره اینکه چرا خیلی از سریال های رمضانی خلیجی اتفاقات دهه های گذشته را بازگو می کنند گفت «مردم دوست دارند در کل به گذشته برگردند و دوست دارند فیلم هایی درباره اتفاقات گذشته نگاه کنند».


این بازیگر کویتی توضیح داد «نه تنها بزرگسالان بلکه جوانان و کودکان هم دوست دارند فیلم درباره دوران گذشته ببینند چون جوانان آشنایی چندانی با آن دوران ندارند و رویدادها برایشان جالب و بسیار متفاوت از اتفاقات کنونی است».


حیات الفهد در ماه رمضان پارسال نقش اول سریال «ام هارون» را بازی کرد. ام هارون جنجال فراوانی به پا کرد چون برخی معتقد بودند که سریال به مسائل و مشکلات یهودیان پرداخته است. الفهد امسال در سریال «مارگارت»‌ آداب و رسوم و فرهنگ ها را از دو زاویه متفاوت عربی و بریتانیایی به تصویر می کشد.

سریال مارگارت ۳۰ قسمت و ساخته باسل الخطیب است. علی و محمد شمس فیلم نامه نویس هستند. نقش های اصلی مارگارت را حیات الفهد و حسن البلام و هبه الدری و بشار الشطی و حمد العمانی و لیالی دهراب و نور و ریم ارحمه و نور الشیخ بازی می کنند.

مارگارت از همان قسمت اول با اغلب شخصیت های سریال به نوعی ارتباط پیدا می کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای