۲۴ هزار نفر از آغاز تنش‌آفرینی حوثی‌ها در مأرب آواره شده‌اند

۲۴ هزار نفر از آغاز تنش‌آفرینی حوثی‌ها در مأرب آواره شده‌اند

دولت، شبه نظامیان را به بحران سازی سوخت و چپاول درآمدها متهم کرد
دوشنبه, 19 آوریل, 2021 - 02:15

از زمان آغاز تشدید نظامی حوثی‌ها در اوایل فوریه و تا ۱۶ آوریل سال جاری، استان مارب آوارگی حدود ۲۴ هزار نفر را ثبت کرده‌است.

 به گزارش خبرگزاری آلمان، واحد اجرایی مدیریت اردوگاه‌های آوارگان در استان مأرب روز گذشته، از ثبت آوارگی ۳ هزار و ۴۴۲ خانواده و بیش از ۲۴ هزار نفر خبر داد.

طبق گزارش این نهاد: «این آوارگان به سرپناه، غذا و آب آشامیدنی احتیاج دارند و بیشتر آنها از منطقه صرواح، غرب استان مأرب هستند».

در این بیانیه از سازمان ملل و جامعه بین‌المللی خواسته شده‌است تا حوثی‌ها را تحت فشار قرار دهند تا حملات خود را به مأرب متوقف کنند و حمله به آوارگان را متوقف کنند.

علاوه بر این، دولت به رسمیت شناخته شده از سوی جامعه بین‌المللی در یمن، شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران را به دست داشتن در آفرینش بحران فرآورده‌های نفتی در مناطق تحت کنترل این گروه و ایجاد بازار سیاه برای چند برابر کردن مصائب مردم و جمع‌آوری پول بیشتر برای استفادهدر راستای اهداف جنگی متهم کرد.

پیش از آن، شورای امنیت سازمان ملل در بیانیه ای نسبت به وخیم تر شدن اوضاع اقتصادی و انسانی و «افزایش خطر قحطی گسترده» ابراز نگرانی کرد.

شورای امنیت همچنین بر «اهمیت تسهیل واردات مهم تجاری و کمک‌های بشردوستانه» تأکید کرد.

شورای عالی اقتصادی دولت یمن نیز اعلام کرد که جریان سوخت از طریق بنادر یمن در نیمه اول آوریل به بیش از ۲۷۶ هزار تن رسیده‌است که حدود ۷۰ درصد آن از طریق زمین به مناطق تحت کنترل شبه نظامیان حوثی رسیده‌است، جایی که این گروه اصرار بر بحران آفرینی در زمینه سوخت دارد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای