نیروهای طرفدار رژیم سوریه و کردها در قامشلی درگیر شدند

نیروهای طرفدار رژیم سوریه و کردها در قامشلی درگیر شدند

پنجشنبه, 22 آوریل, 2021 - 00:00

نیروهای «دفاع ملی» وابسته به رژیم سوریه به شدت با نیروهای «امنیت داخلی» کُرد (آسایش) در شهر قامشلی در شرق کشور درگیر شدند .

گروه موسوم به دفاع ملی وابسته به دولت مرکزی شب گذشته (۲۰ آوریل) به یک ایست بازرسی نیروهای امنیت داخلی کُرد در شهر قامشلی حمله کرد و میان دو طرف درگیری روی داد که در نتیجه آن یک تن از نیروهای امنیت کُرد کشته شد.

این درگیری‌ها تا بامداد آن روز ادامه داشته‌است و عناصر کُرد تجهیزات نظامی سنگینی وارد قامشلی کرده‌اند.

منابع محلی تصریح کردند، فرمانده نیروهای دفاع ملی پس از درگیری با عناصر وابسته به آمریکا موفق شد خود را به یک منطقه امن برسانند.

به گفته این منابع، پس از این مسئله، عناصر آسایش تیراندازی گسترده‌ای به سمت محله «طی» قامشلی داشتند و نیروهای دفاع ملی نیز پاسخ این حملات را دادند.

به گفته این منابع، پس از این درگیری‌ها، عناصر وابسته به آمریکا، به صورت کامل برق قامشلی را قطع و تک‌تیراندازهای خود را در ساختمان‌های بلند مستقر کردند.

از سوی دیگر، بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه روز چهارشنبه درخواست کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ۲۶ ماه می (۵ خرداد) را ارائه کرده‌است.

به نظر می‌رسد از قبل مشخص شده‌است که نتایج انتخابات به سود بشار اسد باشد. بشار اسد برای چهارمین بار کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سوریه شده‌است.

ناظران از بی‌توجهی جامعه بین‌الملل به این انتخابات خبر می‌دهند که کشورهای غربی آن را «غیرقانونی می‌دانند و منجر به عادی سازی روابط با رژیم نمی‌شود».

در این میان، در پی یک رأی‌گیری از اعضای سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در آمستردام، سوریه حق رأی خود در این نهاد را از دست داد.

اکثریت اعضای سازمان منع سلاح‌های شیمیایی بر این نظر بودند که سوریه از این‌گونه سلاح‌ها در جنگ داخلی استفاده کرده‌است.

دولت سوریه متهم است که در فاصله سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ برای حمله به مناطقی که در کنترل شورشیان این کشور بوده، از سلاح شیمیایی استفاده کرده‌است.

تعدادی از اعضای کنگره آمریکا از جو بایدن رئیس‌جمهور سوریه خواستند که رژیم سوریه را به دلیل حمله شیمیایی مجازات کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای