ایناس الشهوان به عنوان سومین سفیر زن سعودی در حضور خادم حرمین شریفین سوگند خورد

ایناس الشهوان به عنوان سومین سفیر زن سعودی در حضور خادم حرمین شریفین سوگند خورد

چهارشنبه, 21 آوریل, 2021 - 22:30

ایناس الشهوان پنجشنبه (۲۲ آوریل) به عنوان سفیر سعودی در سوئد و ایسلند سوگند یاد کرد.


مراسم ادای سوگند با حضور ملک سلمان بن عبد العزیز خادم حرمین شریفین و شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد و معاون رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی برگزار شد.


ایناس الشهوان سومین زن سعودی است که به عنوان سفیر منصوب شد.


شاهدخت ریما بنت بندر بن سلطان سفیر سعودی در آمریکا و آمال المعلمی سفیر سعودی در نروژ هستند.


مراسم ادای سوگند ایناس الشهوان با حضور ملک سلمان بن عبد العزیز و شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد.


جمعی از سفیران سعودی که به تازگی منصوب شده اند در مراسم شرکت کردند.

الشهوان در ۲۰۰۷ به کادر وزارت خارجه سعودی پیوست. او اولین زن دیپلمات است که به عنوان سفیر فعالیت می کند و قبل از این نیز پست های متعددی همچون دستیار معاون سیاسی وزارت خارجه داشته است.

ایناس الشهوان اولین زنی است که سمت مدیر معاونت سیاسی و اقتصادی وزارت خارجی را داشته. او ریاست شماری از پرونده های سیاسی مهم را عهده دار بوده و به عنوان نماینده سعودی در مناسبت ها و همایش های متعدد منطقه ای و بین المللی شرکت کرد.


او یکی از مسئولان مهارت آموزی تعدادی از کارکنان وزارت خارجه و نهادهای دولتی دیگر بوده و به عنوان استاد و راهنمای کارآموزان در جلسات و کلاس های متنوع در حوزه روابط بین الملل شرکت کرده است.


الشهوان که کارشناسی ارشد روابط بین الملل از استرالیا دارد عضو اولین گروه برنامه رهبران آینده بود. این برنامه در ۲۰۱۷ توسط وزارت خارجه سعودی اجرا شد. ایناس الشهوان مدرک برنامه رهبران نوظهور دانشگاه هاروارد را گرفته است.

همچنین در این مراسم شاهزاده سعود بن عبد المحسن بن عبد العزیز به عنوان سفیر سعودی در پرتغال و عبد الله العنزی به عنوان سفیر سعودی در پادشاهی عمان و عبد الله الرشید به عنوان سفیر سعودی در جمهوری چک و سامی السدحان به عنوان سفیر سعودی در کره جنوبی و سعید سویعد به عنوان سفیر سعودی در ترکمنستان و عطا الله بن زاید به عنوان سفیر سعودی در جمهوری کومور و ولید الرشیدان به عنوان سفیر سعودی در جمهوری تاجیکستان و ابراهیم الراضی به عنوان سفیر سعودی در قرقیزستان و فیصل حفظی به عنوان سفیر سعودی در آلبانی و خالد السلمان به عنوان سفیر سعودی در کنیا و فیصل البقمی به عنوان سفیر سعودی در أفغانستان و فیصل الحربی به عنوان سفیر سعودی در کوبا و عامر الشهری به عنوان سفیر سعودی در چاد و فهد الدوسری به عنوان سفیر سعودی در بورکینافاسو سوگند یاد کردند.

شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی در این مراسم حضور داشت.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای