السیسی و بن زاید مسائل مشترک و «سد النهضه» را بررسی کردند

السیسی و بن زاید مسائل مشترک و «سد النهضه» را بررسی کردند

قاهره مجدداً بر تعهد خود در قبال امنیت خلیج تأکید کرد
شنبه, 24 آوریل, 2021 - 23:45
عبدالفتاح السیسی در دیدار روز شنبه با شیخ محمد بن زاید در قاهره (وام)

شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده نیروهای مسلح امارات و عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهوری مصر در جریان دیدار در قاهره، در خصوص روابط برادرانه و عمیق و راه‌های رشد و توسعه جوانب مختلف همکاری مشترک بین مصر و امارات به بحث و تبادل نظر پرداختند که منافع متقابل دو کشور را محقق می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام)، دو طرف همچنین به بررسی آخرین تحولات و پرونده‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مهم و مورد توجه دو کشور پرداختند.

ولیعهد ابوظبی و رئیس‌جمهوری مصر در این دیدار و در حضور شیخ منصور بن زاید آل نهیان معاون رئیس شورای وزیران و وزیر امور ریاست جمهوری، دربارهٔ تحولات شیوع ویروس کرونا در این دو کشور و جهان و همچنین تلاش‌های صورت گرفته جهت ممانعت از پیامدهای آن بر سطوح مختلف رایزنی کردند.

شیخ محمد بن زاید بر تمایل همیشگی امارات برای هماهنگی و رایزنی با مصر در خصوص پرونده‌ها و بحران‌های منطقه‌ای و نیز راه‌های تعامل با آنها تأکید کرد.

در همین راستا، رئیس‌جمهوری مصر تأکید کرد، سفرهای ولیعهد ابوظبی، انگیزه‌ای قوی در مسیر روابط دوجانبه، برادرانه و استراتژیک و نیز همکاری مشترک است که منافع دو ملت و تحقق خواسته‌های آنها برای پیشرفت، رشد و توسعه و شکوفایی را به دنبال دارد.

رئیس‌جمهوری مصر ضمن تأکید بر پایبندی به موضع ثابت خود در قبال امنیت خلیج، مخالفت خود را با هرگونه اقدامی که به دنبال ایجاد بی‌ثباتی است، اعلام کرد.

در این میان، بسام راضی سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر گفت که تعدادی از برجسته‌ترین پرونده‌های منطقه ای و همچنین سد النهضه مورد بحث قرار گرفتند و بحث‌ها بیانگر تفاهم متقابل دو طرف در مورد راه حل‌ها و رسیدگی به این پرونده‌ها بود.

رئیس‌جمهوری مصر و ولیعهد ابوظبی در جریان این دیدار بر سر همکاری و هماهنگی میان دو کشور به عنوان یکی از ارکان اساسی و اصلی حفاظت از امنیت ملی کشورهای عربی و مقابله با مداخله‌های خارجی در امور حاکمیتی کشورهای منطقه که منجر به افزایش تنش‌ها، درگیری‌ها و فعالیت‌های تروریستی و افراط‌گرایی می‌شود، تأکید کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای