تزریق ۸ میلیون دوز واکسن کرونا در سعودی

تزریق ۸ میلیون دوز واکسن کرونا در سعودی

استفاده از برنامه «توکلنا» شرط ورود به فرودگاه هاست.. دعوت به پایبندی به اقدامات پیشگیرانه
یکشنبه, 25 آوریل, 2021 - 00:30

سیر صعودی ابتلا به ویروس کرونا (Covid-19) در سعودی همچنان در مقایسه با ماه‌های گذشته ادامه دارد، همزمان درخواست‌های مستمر برای لزوم رعایت اقدامات پیشگیرانه و تدابیر احتیاطی جهت محدودکردن شیوع ویروس و اقدام به ثبت نام در برنامه «صحتی» برای تزریق واکسن نیز ادامه دارد.

وزارت بهداشت سعودی اعلام کرد که تاکنون در کشور ۸ میلیون دوز واکسن کرونا از طریق ۵۸۷ مرکز واکسیناسیون تزریق شده‌است.

مقامات بهداشتی بار دیگر تأکید کردند که افراد بالای ۷۵ سال بدون دریافت نوبیت می‌توانند واکسن تزریق کنند.

طبق این گزارش، شمار مبتلایان به ویروس کووید - ۱۹ در سعودی به ۴۱۱ هزار و ۹۳ بیمار رسید که از این تعداد بیش از ۶ هزار و ۸۸۷ نفر فوت کردند و هم‌اکنون حال هزار و ۲۲۴ تن از مبتلایان وخیم گزارش شده‌است.

طبق اعلام وزارت بهداشت، تعداد بیماران بدحال کرونا در سعودی از مرز یکهزار نفر عبور کرد و به یکهزار و ۲۲۴ نفر رسید.

وزارت بهداشت سعودی از ثبت هزار و ۷۲ مبتلای دیگر خبر داد و آمار مبتلایان به ۴۱۱ هزار و ۹۳ بیمار رسید که از این مجموع ۹ هزار و ۸۴۷ بیمار بستری و تحت درمان هستند.

تعداد بیماران بهبود یافته پس از بهبودی حال ۸۵۷ تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۹۴ هزار و ۵۲۹ نفر گزارش شد. آمار فوتی‌ها هم پس از مرگ ۹ بیمار دیگر ۶ هزار و ۸۸۶ بیمار اعلام شد.

وزارت بهداشت سعودی به تمامی شهروندان توصیه کرد تا از طریق اپلیکیشن «صحتی» برای واکسن زدن ثبت نام و در راستای حفظ سلامتی جامعه اقدام کنند.

این وزارت خانه تأکید کرد که همه باید پروتکل‌های بهداشتی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا را رعایت کنند.

علاوه بر این، اداره کل هواپیمایی کشوری تأکید کرد که استفاده از اپلیکیشن «توکلنا» شرط ورود مسافران به فرودگاه‌های داخلی و بین‌المللی است.

این هیئت در بخشنامه ای اعلام کرد که کار با اداره داده‌ها و هوش مصنوعی و مقامات ذیربط در حال انجام است و هماهنگی در این زمینه برای برقراری ارتباط الکترونیکی برای صدور کارت ورود به سیستم قبل از عزیمت به فرودگاه برای تعیین وضعیت سلامتی مسافران در برنامه «محصن» در حال انجام است.

این هیئت تأکید کرد که ورود به فرودگاه‌ها در صورتی امکانپذیر است از این برنامه از طریق سه منطقه غربالگری هنگام ورود به فرودگاه، شامل کارگران، مسافران، کارمندان و همه حاضران در فرودگاه، در منطقه ورود و صدور کارت پرواز و در منطقه ورود به هواپیما استفاده شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای