بخاری: حجم مواد مخدر ارسالی از لبنان به سعودی برای غرق کردن همه جهان عرب کفایت می‌کند

بخاری: حجم مواد مخدر ارسالی از لبنان به سعودی برای غرق کردن همه جهان عرب کفایت می‌کند

دوشنبه, 26 آوریل, 2021 - 23:00
یک افسر گمرک سعودی جعبه‌های انار ارسالی از لبنان را باز می‌کند که در داخل آنها قرص‌های روانگردان کشف شد (واس)

ولید بخاری سفیر ریاض در بیروت، روز یکشنبه تأکید کرد که حجم مواد مخدر ارسالی از لبنان به سعودی برای غرق کردن همه جهان عرب در مواد مخدر کفایت می‌کند.

بخاری در توییتر خود گفت: «محموله ضبط شده قاچاق مواد مخدر از لبنان نه تنها سعودی بلکه برای غرق کردن کل جهان عرب با مواد مخدر و روانگردان کفایت می‌کند».

وی افزود: «مجموع مواد مخدر و قرص‌های روان‌گردانی که از لبنان به سعودی ارسال و شناسایی شده بیش از ۶۰۰ میلیون قرص و صدها کیلوگرم حشیش است».

او گفت که قاچاقچیان مواد مخدر از ۶ سال پیش تاکنون بیش از ۶۰۰ میلیون قرص و صدها کیلوگرم حشیش از لبنان به سعودی ارسال کرده‌اند.

 سعودی روز شنبه ورود انواع میوه و سبزیجات لبنانی به خاک خود یا عبور آن از خاک این کشور را ممنوع اعلام و این تصمیم را روز یکشنبه عملی کرد.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که در یک محموله انار که از لبنان وارد شده بود بیش از ۲ میلیون قرص مخدر آمفتامین کشف شد.

سعودی تأکید کرد که با افزایش موارد قاچاق مواد مخدر از لبنان به این کشور و در عدم اقدام جدی از جانب حکومت لبنان برای جلوگیری از این موضوع علی‌رغم تماس‌های مکرر از جانب ریاض، تا زمانی که دولت لبنان تضمین لازم و مورد اطمینان برای اقدامات لازم برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر به سعودی ندهد واردات یا عبور هرگونه محموله میوه و سبزیجات به پادشاهی از لبنان ممنوع است.

این بیانیه افزوده که دربارهٔ محموله‌های دیگر نیز پس از بررسی‌های لازم توسط وزارت کشور سعودی تصمیم‌گیری خواهد شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای