شیخ سلمان: سعودی با شایستگی «لیگ قهرمانان» را میزبانی کرده‌است

شیخ سلمان: سعودی با شایستگی «لیگ قهرمانان» را میزبانی کرده‌است

وی گفت که فدراسیون فوتبال سعودی توانمندی و حرفه ای بودن کار خود را نشان داد
یکشنبه, 2 مه, 2021 - 11:15

شیخ سلمان آل خلیفه رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) و معاون اول فیفا، ضمن قدردانی از موفقیت سعودی در میزبانی از مسابقات مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان باشگاه‌های غرب آسیا گفت: سعودی با شایستگی این مسابقات را برگزار کرده‌است.

شیخ سلمان افزود: «ما به شرایط برگزاری رقابت‌ها افتخار می‌کنیم که در حادترین وضعیت بحران بهداشت جهانی مقاومت کرده‌ایم، گرد هم آمده‌ایم و برنامه‌ریزی خوبی را انجام داده‌ایم و کار خود را برای برگزاری ادامه مسابقات از سر می‌گیریم».

آل خلیفه با ابراز خوشحالی از سازماندهی اداری و فنی برگزاری رقابت‌ها در پنج گروه گفت: «آنچه مایه غرور و تقدیر می‌شود، همزمانی دستیابی به این هدف با ارائه شرایط حرفه ای در تعامل با پروتکل‌های بهداشت جهانی برای پیشگیری از Covid-19 است».

رئیس AFC گفت: «من از فدراسیون فوتبال سعودی تشکر و قدردانی می‌کنم که مسابقات گروه‌های اول، سوم و چهارم را به‌طور شایسته‌ای میزبانی کرد و قدرت و حرفه ای بودن کار خود را نشان داد. همچنین از موفقیت فدراسیون‌های فوتبال امارات در میزبانی از گروه دوم و هند در میزبانی از گروه پنجم تشکر و قدردانی می‌کنم».

۲۰ تیم در ۱۴ گروه در ۵ گروه در مرحله گروهی غرب آسیا شرکت کردند که سعودی میزبان سه گروه و امارات و هند هر یک از یک گروه میربانی کرده بودند.

در این میان، تیم‌های النصر سعودی، پرسپولیس ایران، الشارجه امارات، الهلال سعودی، الوحده امارات، تراکتور ایران، استقلال ایران و استقلال ازبکستان به مرحله یک چهارم راه یافتند که در ۱۳–۱۴ سپتامبر آغاز می‌شود.

تاریخ جدید شروع مرحله گروهی باشگاه‌های شرق آسیا پس از در نظر گرفتن محدودیت‌های فعلی سفر و چالش‌های ممنوعیت اعمال شده ناشی از بیماری همه گیر Covid-19، ژوئن و ژوئیه ۲۰۲۱ خواهد بود.

تایلند میزبان گروه‌های ششم، هفتم و دهم خواهد بود، در حالی که میزبان گروه‌های هشتم و دهم بعداً تعیین می‌شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای