حوثی‌ها از آزادکردن مدل یمنی خودداری می‌کنند.. وکیل انتصار الحمادی تهدید شد

حوثی‌ها از آزادکردن مدل یمنی خودداری می‌کنند.. وکیل انتصار الحمادی تهدید شد

افزایش مطالبات حقوق بشری برای آزادی هنرمند یمنی دربند حوثی‌ها
یکشنبه, 2 مه, 2021 - 11:15
انتصار الحمادی هنرپیشه و مدل یمنی (خبرگزاری فرانسه)

همزمان با برکناری قاضی تحقیق در پرونده انتصار الحمادی هنرمند و مدل یمنی، به دلیل درخواست برای آزادی وی از سوی شبه نظامیان حوثی، این گروه، وکیل مدافع این بازیگر را تهدید کرد که از پیگیری پرونده کناره‌گیری کند.

این در حالی است که سازمان عفو بین‌الملل با اعلام مداخله خود در پرونده، خواستار آزادی فوری الحمادی شد. این هنرمند دو ماه ربوده شد.

عفو بین‌الملل گفت که الحمادی بازیگر یمنی است که از فوریه به‌طور خودسرانه بدون صدور قرار بازداشت توسط مأموران لباس شخصی وابسته به حوثی‌ها در صنعا بازداشت شده‌است.

این سازمان از طریق حساب توئیتر خود اعلام کرد که الحمادی چشم بسته اعترافات از قبل آماده شده امضا کرده‌است این در حالی است که اتهامات علیه وی فاقد مدرک و ساختگی هستند.

در همین رابطه، سازمان صداهای فمینیستی یمن نیز تأکید کرد که این گروه همچنان به اعمال ترور و ستم علیه زنان یمنی ادامه می‌دهد.

گزارش‌های محلی، همچنین از اخراج دادستان تحقیق در مورد الحمادی از سوی این گروه خبر می‌دهند و گفتند که وکیل پرونده را نیز تهدید کرده‌اند.

انتصار الحمادی از پدری یمنی و مادری اتیوپیایی به همراه و دو دوست خود در تاریخ ۲۰ فوریه، توسط شبه نظامیان حوثی در خیابانی در صنعا، ربوده شد.

منابع حقوق بشری در صنعا به الشرق الاوسط اعلام کردند که این گروه با متهم کردن زنان ربوده شده به نقض قانون لباس سنتی اسلامی، جنایت خود را توجیه می‌کنند.

در نتیجه آن حادثه، صدها نفر از فعالان حقوق بشر یمنی با راه اندازی یک کمپین گسترده در بسترهای ارتباطی خواستار آزادی سریع الحمادی شدند.

گزارش‌های بین‌المللی و محلی همچنین نشان می‌دهند که حداقل ۳۰۰ زن و دختر یمنی، از جمله فعالان حقوق بشر و کارگران در سازمان‌های امدادی، ماه‌ها یا سال هاست که در زندان‌های مخفی و عمومی متعلق به این گروه به سر می‌برند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای