متحدان آمریکا در شرق سوریه در تیررس «موشک‌های ایرانی»

متحدان آمریکا در شرق سوریه در تیررس «موشک‌های ایرانی»

یکشنبه, 2 مه, 2021 - 11:15

دیده‌بان حقوق بشر سوریه روز شنبه گزارش داد که شبه نظامیان طرفدار ایران سکوهای پرتاب موشک در حومه دیرالزور ایجاد کرده‌اند، به طوری که نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) مورد حمایت آمریکا «در تیررس آتش» این شبه نظامیان قرار دارند.

«دیده بان» اظهار کرد که در مجموعه تپه‌های البطین واقع در حومه المیادین، شرق دیرالزور، شبه نظامیان ۱۳ سکوی پرتاب برای موشک‌های زمین به زمین ساخت ایران ایجاد کرده‌اند، ۹ سکوی مشابه نیز در «آغل حیوانات» در منطقه حاوی المیادین احداث شده‌است و همه این سکوها به شرق فرات هدایت می‌شوند و نزدیک‌ترین منطقه در آن سوی رودخانه میدان نفتی العمر واقع شده‌است.

این نهاد افزود: «هنوز اطلاعات تأیید شده‌ای در مورد اهداف ایرانی این عملیات، چه در حال برنامه ریزی برای حملات و چه برای سایر امور، دریافت نشده‌است».

منابعی از شهر المیادین در حومه شرقی دیر الزور در بیست و یکم ماه گذشته گزارش دادند که شبه نظامیان سپاه پاسداران ایران موشک‌های ساخت ایران را از میان سلاح‌های ذخیره شده در زیرزمین‌های باستانی قلعه الرحبه در مجاورت المیادین در غرب فرات خارج کردند.

این نیروها سپس ضمن استتار محموله، آن را در یک کامیون تجاری برای حمل و نقل سبزیجات و میوه‌ها بارگیری کردند. سپس کامیون به بزرگراه المیادین - دیرالزور حرکت کرد و از آنجا راه خود را به مناطق نفوذ شبه نظامیان طرفدار ایران تا حومه شرقی رقه ادامه داد.

علاوه بر این، مقامات استان حسکه، که تحت کنترل «قسد» در شرق فرات است، اعلام کردند که محاصره آب‌های رودخانه فرات از سوی ترکیه برای سومین روز منجر به قطع برق این استان شده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای