نخست‌وزیر یمن: شبه‌نظامیان حوثی مقید به سازوکار ایران هستند

نخست‌وزیر یمن: شبه‌نظامیان حوثی مقید به سازوکار ایران هستند

معین عبدالملک، حمایت از ارتش را اولویت دولت دانست
دوشنبه, 3 مه, 2021 - 10:15

معین عبدالملک نخست‌وزیر یمن، بر تعهد دولت قانونی به تأمین پشتیبانی لازم از ارتش و عملیات مقاومت، در راستای تلاش برای آزادسازی کشور از چنگال شبه نظامیان حوثی ایران تأکید کرد.

عبدالملک گفت، حوثی‌ها به دلیل وابستگی و تقید به اجرای برنامه‌های تخریبی ایران در منطقه در مسئله صلح جدی نیست.

اظهارات نخست‌وزیر یمن در طی تماس‌های تلفنی وی با فرماندهان میدانی به منظور اطلاع از آخرین پیشرفت عملیات نظامی ارتش و مقاومت و درگیری‌های شدید در غرب مأرب و پیشروی ارتش و بازپس‌گیری مناطق شمال غربی استان الضالع مطرح شد.

منابع رسمی گزارش دادند که عبدالملک، در گفت و گو با سرلشکر محمد المقدشی وزیر دفاع و سپهبد صغیر بن عزیز رئیس ستاد کل، فرمانده نیروهای مشترک، از پیشرفت نبردها و عملیات‌های جنگی علیه شبه نظامیان حوثی به در تعدادی از جبهه‌ها و استواری ارتش، مقاومت مردمی، قبایل و مردم یمن، برای تکمیل نبرد جهت بازپس‌گیری کشور و پایان کودتا مطلع شد.

به گفته این منابع، عبدالملک، حمایت و پشتیبانی ائتلاف حمایت از مشروعیت، به رهبری پادشاهی عربی سعودی را تحسین کرد و گفت: «این نبرد برای بازپس‌گیری حکومت یمن و نبرد عربی و سرنوشت مشترک در برابر پروژه خرابکارانه ایران است».

نخست‌وزیر یمن در اظهارات خود شبه نظامیان حوثی را به تلاش برای «اجرای دستور کار و پروژه خرابکاری ایران در یمن و منطقه» متهم کرد و گفت: «شبه نظامیان حوثی و حامیان آن‌ها در تهران هرگز در مورد صلح و توقف خونریزی جدی نبوده‌اند، بلکه آنها با همه تحرکات بین‌المللی با تشدید تنش بیشتر و هدف قرار دادن غیرنظامیان، آوارگان و کشورهای همسایه مقابله می‌کنند تا چهره واقعی و ماهیت تروریستی خود را نشان دهند».

در همین راستا، ارتش و مقاومت یمن شنبه گذشته، از ناکامی حملات جدید شبه نظامیان حوثی در غرب مارب خبر دادند، نیروهای یمن همچنین کنترل تعدادی از مناطق در شمال غربی استان الضالع را به دست گرفتند.

منابع میدانی تخمین می‌زنند که شبه نظامیان حوثی چند هزار نفر از اعضای خود را در حملات اخیر برای کنترل استان نفتی مارب از دست داده‌اند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای