تأکید سعودی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آستانه عید فطر

تأکید سعودی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آستانه عید فطر

نوسان منحنی اپیدمی در سه ماه اخیر ادامه دارد
دوشنبه, 3 مه, 2021 - 00:30

وزارت بهداشت سعودی گفت که منحنی اپیدمیولوژیک ابتلا به کرونا به مدت سه ماه در یک نوسان قرار داشته‌است که این امر مستلزم تعهد مداوم و پیروی از اقدامات پیشگیرانه برای محدود کردن این ویروس است.

محمد العبدالعالی روز یکشنبه در جریان کنفرانس مطبوعاتی ویژه تحولات کرونا گفت: «روزهای آینده بسیار مهم هستند و ما باید مراقب آنها باشیم و از پروتکل‌های بهداشتی پیروی کنیم، امیدوارین آمار مبتلایان در ده روز پایانی ماه رمضان و روزهای عید افزایش نیابد».

العبدالعالی اظهار کرد که کسانی که از کرونا بهبود می‌یابند دارای ایمنی طبیعی هستند که تا یک دوره ۶ ماهه ادامه دارد و این دلیل موکول کردن دوز واکسن به این دوره است.

وی توضیح داد که این دوره تصادفی نیست، بلکه نتیجه مطالعات گسترده‌ای است که در زمینه مصونیت بهبودیافتگان انجام شده‌است.

همزمان، وزارت بهداشت سعودی از ثبت ۹۳۷ مبتلای دیگر خبر داد و آمار مبتلایان به ۴۱۹ هزار و ۳۴۸ بیمار رسید که از این مجموع ۹ هزار و ۷۰۵ بیمار بستری و تحت درمان هستند.

تعداد بیماران بدحال کرونا در سعودی هم به یکهزار و ۳۵۱ نفر رسید. تعداد بیماران بهبود یافته پس از بهبودی حال یکهزار و ۱۲۰ دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۰۲ هزار و ۶۶۴ نفر گزارش شد. آمار فوتی‌ها هم پس از مرگ ۱۱ بیمار دیگر ۶ هزار و ۹۷۹ بیمار اعلام شد.

گزارش روزانه وزارت بهداشت، نشان می‌دهد که تا کنون نزدیک به ۹ میلیون و ۵۶ هزار دوز واکسن کرونا در این کشور تزریق شده‌است.

از سوی دیگر، وزارت امور اسلامی و ارشاد سعودی در پی شناسایی ۱۸ مورد کرونا در میان نمازگزاران، ۱۸ مسجد را در ۵ منطقه این کشور تعطیل کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای