امارات حمله حوثی ها به نجران با موشک بالستیک و دو هواپیمای انفجاری را محکوم کرد

امارات حمله حوثی ها به نجران با موشک بالستیک و دو هواپیمای انفجاری را محکوم کرد

حوثی ها با تداوم حملات جامعه بین الملل را آشکارا به چالش می کشند
دوشنبه, 3 مه, 2021 - 11:30
سامانه های پدافند هوایی سعودی موشک بالستیک شبه نظامیان حوثی را رهگیری کردند (آرشیو- الشرق الاوسط)

دولت امارات حملات تروریستی شبه نظامیان حوثی وابسته به ایران در مناطق غیر نظامی نشین در شهر نجران سعودی را به شدت نکوهش و محکوم کرد و افزود «این حمله ها هدفمند و عمدا غیر نظامیان در سعودی را هدف گرفته است».


نیروهای ائتلاف حملات حوثی ها را رهگیری کردند.


وزارت خارجه و همکاری بین الملل امارات در بیانیه ای افزود «حوثی ها با تداوم حملات جامعه بین الملل را آشکارا به چالش می کشند و قوانین و مقررات بین المللی را نادیده می گیرند».


امارات از جامعه جهانی خواست برای جلوگیری از تداوم حملات به تاسیسات غیر نظامی و حیاتی و ایجاد نا امنی در سعودی و منابع تولید انرژی و مسیر حمل و نقل انرژی و اقتصاد بین المللی فورا موضع قاطعانه اتخاذ کند.


در این بیانیه آمده است «تداوم حملات مزبور در دوره اخیر تنش آفرینی جدی و گواه جدیدی برای تلاش شبه نظامیان در راستای ایجاد ناامنی و بی ثباتی در منطقه است».


این بیانیه بر همبستگی کامل امارات با سعودی در موضوع حملات تروریستی تاکید و خاطر نشان کرد امارات برای مقابله با تهدیدهایی که امنیت و ثبات سعودی را به خطر می اندازد در کنار سعودی ایستاده است. دولت امارات از اقدامات دولت سعودی برای حفظ امنیت و ثبات و سلامتی مردم این کشور حمایت می کند.


این بیانیه افزود «امنیت امارات متحده عربی بخش جدایی ناپذیر از امنیت سعودی است و هر گونه تهدید علیه سعودی تهدید علیه امنیت و ثبات امارات به شمار می رود».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای