۸ تن در حمله اسرائیل به «حمیمیم» کشته شدند.. «اکثر آنها ایرانی هستند»

۸ تن در حمله اسرائیل به «حمیمیم» کشته شدند.. «اکثر آنها ایرانی هستند»

یکشنبه, 9 مه, 2021 - 00:00

دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد، هشت شبه نظامی که بیشتر آنها ایرانی بودند، در حملات روز چهارشنبه اسرائیل علیه مواضعی در استان ساحلی لاذقیه و اطراف آن در نزدیکی پایگاه نظامی روسیه در حمیمیم کشته شدند.

دمشق در سحرگاه روز چهارشنبه اعلام کرده بود که پدافند هوایی این کشور، تعدادی از موشک‌های اسرائیلی را که منطقه الحفه در لاذقیه و مصیاف در غرب استان حماه را مورد اصابت قرار داده‌است.

یک منبع نظامی سوری گفت که این حملات «تأسیسات غیرنظامی برای تولید مواد پلاستیکی» را هدف قرار داد و یک غیرنظامی را کشت و شش نفر دیگر از جمله یک کودک را زخمی کرد.

با این حال، دیده‌بان سوریه به نوبه خود گزارش داد که بمباران اسرائیل، مکان‌های نظامی نیروهای رژیم، جنگجویان ایرانی و گروه‌های وفادار به آنها و همچنین انبارهای سلاح و مهمات را هدف قرار داده‌است.

به گفته این نهاد، گزارش‌های اولیه حاکی است، ۱۴ تن از پیکارجویان و تعدادی غیرنظامی زخمی شدند.

رامی عبدالرحمن مدیر این نهاد روز جمعه، گفت: «بعداً مشخص شد که این حملات منجر به کشته شدن هشت مبارز از جمله ۵ ایرانی به علاوه دو افغانی و یک سوری در صف گروه‌های طرفدار تهران شده‌است».

هیچ اظهار نظر رسمی از سوی اسرائیل در مورد بمباران نشده‌است.

در طول سال‌های گذشته، اسرائیل ده‌ها حمله هوایی در سوریه انجام داد، حملاتی که مواضع ایران، حزب‌الله لبنان و ارتش سوریه را هدف قرار داد.

اسرائیل به ندرت انجام حملات در سوریه را تأیید می‌کند، اما تکرار می‌کند که به مقابله با آنچه تلاش‌های ایران برای ایجاد حضور نظامی در نزدیکی مرزهای خود توصیف می‌کند، ادامه خواهد داد.

بر اساس گزارش رسانه‌های رسمی، حملاتی که دمشق به اسرائیل منتسب کرد، شب چهارشنبه - پنجشنبه، استان قنیطره در جنوب سوریه را هدف قرار داد، بدون اینکه خسارتی در پی داشته باشد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، شب چهارشنبه، پنجشنبه، «اخباری دربارهٔ حمله بالگردی اسرائیل علیه یکی از مناطق قنیطره بدون هیچ گونه تلفات» را گزارش داد.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز از «حملات اسرائیل به تیپ ۹۰ و نقاط نظامی نیروهای رژیم در مجاورت شهرک جباتا الخشاب در حومه شمالی قنیطره، نزدیک جولان اشغالی» خبر داد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای