سعودی، حج امسال را با رعایت مقررات بهداشتی برگزار می‌کند

سعودی، حج امسال را با رعایت مقررات بهداشتی برگزار می‌کند

ثبت بیش از ۲۵ هزار مورد تخلف در اقدامات پیشگیرانه طی یک هفته
دوشنبه, 10 مه, 2021 - 08:45

سعودی اعلام کرد که در نظر دارد مراسم حج امسال را براساس ضوابط و معیارهای بهداشتی، امنیتی و به گونه ای برگزار کند که زائران بتوانند با سهولت این مراسم را به جا بیاورند و از شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود.

وزارت حج و عمره سعودی اعلام کرد که «دولت سعودی ضمن تأکید بر امکان برگزاری مراسم حج و میزبانی از میهمانان خانه خدا، اولویت را حفظ صحت و سلامتی زائران می‌داند».

در این اطلاعیه همچنین آمده‌است که «مراسم حج امسال طبق معیارها و ضوابط بهداشتی و امنیتی و در جهت برگزاری مراسمی ایمن و آسان برگزار می‌شود».

هشام سعید سخنگوی وزارت حج و عمره سعودی در نشست خبری اعلام کرد: «جزئیات شرایط و ضوابط و برنامه‌های اجرایی جهت برگزاری حج سال جاری متعاقباً اعلام خواهد شد».

وی تأکید کرد: «مسئولان بهداشت و درمان در پادشاهی عربی سعودی به ارزیابی شرایط و اتخاذ تمام اقداماتی ادامه می‌دهند که ضامن حفظ سلامتی افراد است».

در ادامه این کنفرانس خبری، محمد العبدالعالی سخنگوی رسمی وزارت بهداشت سعودی گفت که سعودی به مرز ۱۰ و نیم میلیون دوز واکسن تزریق شده نزدیک شده‌است.

ابراهیم الروسا سخنگوی رسمی اداره کل هواپیمایی کشوری نیز تأکید کرد که پس از صدور مجوز سفر شهروندان به خارج از کشور، فرودگاه‌های پادشاهی پس از یک هفته شاهد ازسرگیری پروازهای هوایی خواهند بود.

عثمان القصبی سخنگوی رسمی شورای بیمه سلامت نیز طی این کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که اعتبار بیمه نامه سفر برای پوشش خطرات ابتلا به ویروس ۳۰ روز از تاریخ ورود خواهد بود.

در همین زمینه، وزارت بهداشت سعودی از ثبت ۹۴۲ مبتلای دیگر خبر داد و آمار مبتلایان به ۴۲۶ هزار و ۳۸۴ بیمار رسید که از این مجموع ۹ هزار و ۵۷۲ بیمار بستری و تحت درمان هستند. تعداد بیماران بدحال کرونا در سعودی هم به یکهزار و ۳۳۶ نفر رسید.

تعداد بیماران بهبود یافته پس از بهبودی حال هزار و ۶۴ تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۰۹ هزار و ۷۴۰ نفر گزارش شد. آمار فوتی‌ها هم پس از مرگ ۱۳ بیمار دیگر ۷ هزار و ۷۲ بیمار اعلام شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای