افزایش تنش‌آفرینی حوثی‌ها در مأرب و تعز.. ارتش ده‌ها تن از شبه نظامیان را به هلاکت رساند

افزایش تنش‌آفرینی حوثی‌ها در مأرب و تعز.. ارتش ده‌ها تن از شبه نظامیان را به هلاکت رساند

هادی: پروژه ایران را نخواهیم پذیرفت
شنبه, 15 مه, 2021 - 00:00

شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، عملیات تهاجمی خود را در غرب و شمال غرب استان مأرب افزایش دادند، این حملات که از روز عید فطر آغاز شد به استان تعز نیز کشیده شد.

همزمان ارتش یمن با حمایت قبایل و ائتلاف حمایت از مشروعیت اعلام کرد ده‌ها تن از شبه نظامیان کشته و زخمی شده‌اند.

منابع یمنی اعلام کردند که شبه نظامیان در ماه رمضان بیش از ۵۰۰ نفر از اعضای کشته شده خود را به خاک سپرده‌است.

فرماندهان ارتش یمن نیز در بیانیه‌های رسمی اظهار داشتند که ده‌ها تن از پیکر اعضای این گروه در خطوط تماس غرب مأرب رها شده‌اند.

علاوه بر این، هواپیماهای ائتلاف حمایت از مشروعیت، تجمعات و پایگاه‌های شبه نظامیان حوثی در مکان‌های جداگانه در غرب مارب را هدف قرار دادند.

رسانه‌های نظامی گزارش دادند که در روز اول عید سعید فطر، حداقل ۴۰ نفر از اعضای شبه نظامیان، از جمله فرماندهان میدانی، در حومه غربی استان مأرب توسط ارتش کشته شدند.

منابع مطلع به «الشرق الاوسط» گفتند که رهبر شبه نظامیان به فرماندهان خود گفته‌است که از عملکرد آنها بسیار ناامید شده‌است. او حدود چهار ماه پیش به آنها دستور داده بود تا به مارب حمله کنند و به تهران قول داده بود که جنگ مارب را در آغاز ماه رمضان یا حداکثر در عید سعید فطر با پیروزی پشت سر بگذارد.

از سوی دیگر، عبد ربه منصور هادی رئیس‌جمهور یمن اعلام کرد که کشورش صرف نظر از هزینه و پیامدهای آن، وجود پروژه ایرانی را نخواهد پذیرفت.

هادی در سخنرانی خود به مناسبت عید سعید فطر که توسط رسانه‌های رسمی پخش شد، گفت: «کودتایی که توسط شبه نظامیان حوثی ایران برای کشتار و ویرانی علیه دولت انجام شد، رنج‌های بزرگی را به بار آورد که در این بحران انسانی ناگوار متجلی شده‌است. بحرانی که سایه وخیمی بر اوضاع اجتماعی، اقتصادی و زندگی مردم انداخته‌است».

هادی رفتار شبه نظامیان را «شامل تروریسم، نفرت، گرایش جنایتکارانه و وابستگی به اراده ایران با هدف شعله‌ور کردن جنگ‌ها و بحران‌ها و تغذیه ریشه‌های آنها» توصیف کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای