نتانیاهو: حمله اسرائیل به غزه تا اقتضای ضرورت ادامه دارد

نتانیاهو: حمله اسرائیل به غزه تا اقتضای ضرورت ادامه دارد

بایدن نسبت به خشونت‌های اخیر ابراز «نگرانی شدید» کرد
شنبه, 15 مه, 2021 - 22:15

جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا عصر شنبه با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل تماس گرفت و نسبت به قربانیان غیرنظامی به دلیل حملات به غزه ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در بیانیه ریاست جمهوری آمریکا در ششمین روز درگیری خشونت‌آمیز میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها که منجر به ده‌ها کشته و زخمی شد، بایدن «حمایت قاطع» خود از حق دفاع اسرائیل در برابر حملات موشکی آغاز شده توسط «حماس و سایر جناح‌ها» را ابراز داشت.

کاخ سفید گفت که بایدن «این حملات بی‌رویه و هدف قرار دادن شهرک‌ها و شهرهای اسرائیل را محکوم کرد».

با این حال، بایدن همچنین بر اساس بیانیه، پس از تخریب هواپیماهای اسرائیلی ساختمانی در دفاتر اسکان آسوشیتدپرس آمریکایی و سایر رسانه‌ها در غزه، از امنیت و امنیت روزنامه نگاران ابراز نگرانی کرد.

بایدن حمایت خود را از راه حل دو کشور برای حل و فصل منازعات اسرائیل و فلسطین ابراز داشت.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد، نتانیاهو تأکید کرد، اسرائیل بمباران غزه را تا زمان اقتضای ضروت ادامه خواهد داد و تلاش می‌کند به غیرنظامیان آسیبی نرساند.

نتانیاهو در یک سخنرانی تلویزیونی، جنبش مقاومت اسلامی (حماس) را به شروع درگیری‌ها، با شلیک موشک به اسرائیل متهم کرد.

نتانیاهو گفت: «طرفی که مسئولیت این رویارویی را بر عهده دارد ما نیستیم، بلکه کسانی هستند که به ما حمله می‌کنند … ما هنوز در میانه این روند هستیم و هنوز پایان نیافته‌است و این روند تا زمانی که لازم باشد ادامه خواهد داشت.»

جو بایدن پیش تر، در نخستین تماس تلفنی خود با محمود عباس رئیس تشکیلات فلسطین پس از ورود به کاخ سفید در ژانویه گذشته، تأکید کرد «حماس باید هدف قرار دادن اسرائیل با موشک را متوقف کند».

رئیس‌جمهور آمریکا بر «تعهد محکم خود به راه حل دو کشور از طریق مذاکره به عنوان بهترین راه برای دستیابی به یک حل و فصل عادلانه و پایدار درگیری اسرائیل و فلسطین» تأکید کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای