قرنطینه «سیده زینب» شبه نظامیان ایران را غافلگیر کرد

قرنطینه «سیده زینب» شبه نظامیان ایران را غافلگیر کرد

روسیه «سیستم مشوش سازی» جهت محافظت از پایگاه حمیمیم در سوریه نصب کرده‌است
شنبه, 15 مه, 2021 - 23:30

مسدود کردن جاده‌های اصلی منتهی به منطقه «سیده زینب»، جنوب دمشق، به منظور قرنطینه آن ازسوی رژیم سوریه شبه نظامیان ایرانی را غافلگیر کرده‌است.

ورود به منطقه «سیده زینب»، واقع در ۷ کیلومتری مرکز شهر، منحصراً از طریق دو جاده اصلی انجام می‌شود: مسیر اول، «تقاطع المستقبل» در جاده فرودگاه بین‌المللی دمشق و مسیر دوم، از دمشق به منطقه است که از محله القزاز در جاده کمربندی جنوبی شروع می‌شود و پس از عبور از شهرک ببیلا، سپس شهرک حجیره و در نهایت به «سیده زینب» می‌رسد.

جاده حجیره واقع در ببیلا و حدود یک کیلومتری نرسیده به «سیده زینب»، با یک مانع بزرگ خاکی بسته شده و از ورود اتومبیل به ورودی شمالی آن جلوگیری می‌کند.

در همین حال، عناصر مسلح ناشناخته ای که در پشت خاکریز قرار دارند، در حال بررسی دقیق شناسنامه‌های رهگذران هستند.

 ورودی بلوارهای فرعی شهر نیز با تپه‌های خاکی بلند بسته شده‌است.

 یک منبع محلی به «الشرق الاوسط» گفت که مردم حجیره از وجود این موانع، جلوگیری از عبور رانندگان اتومبیل‌ها برای رسیدن به خانه‌هایشان و محدود کردن ورود خودروها به منطقه «المستقبل»، در جاده فرودگاه بین‌المللی دمشق، متعجب شدند.

از سوی دیگر، «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» گزارش داد که طی دو روز بیش از ۱۸۰ حمله توسط جنگنده‌های روسی علیه سایت‌های داعش در بادیه سوریه انجام شده‌است.

منابع روسی از کاهش حملات هواپیماهای بدون سرنشین به پایگاه «حمیمیم» خبر دادند.

وادیم راوین فرمانده واحد جنگ الکترونیکی گروه نیروهای روسیه در سوریه در این باره گفت: «سیستم مؤثر در مشوش سازی و اختلال راداری، شانس دشمن برای استفاده از ابزارهای مختلف فنی جهت هدف قرار دادن پایگاه حمیمیم کاهش داده‌است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای