زندگی در سعودی به حالت عادی بازمی‌گردد

زندگی در سعودی به حالت عادی بازمی‌گردد

کاهش محدودیت‌های سفری در اروپا
شنبه, 15 مه, 2021 - 20:30

همه گذرگاه‌های زمینی، دریایی و هوایی سعودی از فردا دوشنبه هفدهم ماه مه (۲۷ اردیبهشت) باز خواهند شد و شهروندان سعودی واکسینه شده می‌توانند به خارج از کشور سفر کنند.

مقامات سعودی ۱۴ ماه پیش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تصمیم گرفتند سفر شهروندان این کشور اجازه سفر نداشته باشند.

پس از لغو تعطیلی‌ها از ژوئن گذشته، و بازگشت ترافیک تجاری و گردشگری، اقدام برای پایان ممنوعیت خروج شهروندان سعودی، آخرین مرحله بازگشت به زندگی عادی است.

شرکت‌های هواپیمایی تجاری با توجه به افزایش تعداد دریافت کنندگان واکسن در سعودی، فعالیت خود را با تقاضای گسترده برای رزرو هوایی از سر گرفتند.

از سوی دیگر، سعودی روز یکشنبه از توزیع بیش از ۱۱ و نیم میلیون دوز واکسن در این کشور خبر داد.

همزمان با گسترش مراکز واکسیناسیون، تعداد دوزهای توزیع شده نیز به حدود یک میلیون دوز در هفته رسیده‌است.

درهمین راستا، وزارت بهداشت سعودی از ثبت ۸۳۷ مبتلای دیگر خبر داد و آمار مبتلایان به۴۳۲ هزار و ۲۶۹ بیمار رسید که از این مجموع ۸ هزار و ۳۶۳ بیمار بستری و تحت درمان هستند.

تعداد بیماران بهبود یافته، ۴۱۶ هزار و ۷۵۹ نفر گزارش شد. آمار فوتی‌ها هم پس از مرگ ۱۳ بیمار دیگر ۷ هزار و ۱۴۷ بیمار اعلام شد.

از سوی دیگر، کشورهای اروپایی با بهره‌گیری از کاهش بار اپیدمی در این قاره و تسریع در انجام اقدامات واکسیناسیون، در تلاشند تا بخش‌های گردشگری خود را در ماه‌های تابستان احیا کنند.

کشور پرتغال روز گذشته، همچون یونان و ایتالیا، از پذیرش مشروط جهانگردان اروپایی خبر داد و اعلام کرد، به امید تقویت بخش‌های اقتصادی، از هفته آینده، سفرهای توریستی را از اکثر کشورهای اروپایی دریافت خواهد کرد.

مقامات این کشور، یک روز بعد از اعلام باز شدن حریم هوایی خود به روی گردشگران بریتانیایی، روز گذشته گفت که از فردا دوشنبه، به شهرندان بیشتر کشورهای اروپایی اجازه سفر از جمله «غیر ضروری» می‌دهد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای