سعودی از کشورهای صنعتی پیشی گرفت و برنده ۸ جایزه اینتل ۲۰۲۱ شد

سعودی از کشورهای صنعتی پیشی گرفت و برنده ۸ جایزه اینتل ۲۰۲۱ شد

شنبه, 22 مه, 2021 - 20:15

موسسه استعداد یابی و نوآوری ملک عبد العزیز و همقطارانش موسوم به موهبت و وزارت آموزش و پرورش سعودی موفق به کسب دستاورد دیگری شدند. سعودی برای پانزدهمین سال متوالی در نمایشگاه بین المللی علوم و مهندسی اینتل (ISEF) شرکت کرده و در دوره امسال در ۲۰۲۱  پنج جایزه بزرگ و ۳ جایزه برد.


این نمایشگاه از ۳ تا ۲۱ مه در آمریکا برگزار شد.


دانش آموزانی که موفق به کسب جوایز بزرگ در این رویداد بین المللی مهم شدند عبارتند از: منصور المرزوقی در بخش طراحی پایدار دوم شد.


رشا القحطانی در بخش علوم اجتماعی و رفتاری سوم شد. لانا ابو جامل در بخش زیست شناسی محاسباتی جایگاه چهارم را کسب کرد. عبد الله الشنقیطی در رشته طراحی پایدار موفق به کسب رتبه چهارم شد و اروی نیازی در همین رشته رتبه چهارم را به خود اختصاص داد.


سه دانش آموز سعودی جایزه ویژه مسابقه اینتل ۲۰۲۱ را از آن خود کردند. روبی رجب از ناحیه ریاض موفق شد در رشته مهندسی پزشکی بورسیه و جایزه دانشگاه آریزونا را به خاطر طراحی دستگاهی برای بهبودی ارتباط با ناشنوایان و دادن حس موسیقی به این گروه از طریق دستکش لمسی پیشرفته کسب کند.


منصور المرزوقی و لمی القحطانی هم در بخش استعدادهای درخشان برنده شدند.


بدین ترتیب ۸۳ جایزه از جمله ۵۳ جایزه بزرگ و ۳۰ جایزه ویژه در نمایشگاه بین المللی علوم و مهندسی اینتل به دانش آموزان سعودی اهدا شد. سعودی برای اولین بار در ۲۰۰۷ در نمایشگاه اینتل شرکت کرد.


جایزه ویژه شرکت تحقیقات رایانه ای ولفرام به تمامی اعضای تیم علوم و مهندسی سعودی اهدا شد.


تیم سعودی با مشارکت ۳۰ دانش آموز دختر و پسر و ۳۰ پروژه در رشته های علمی گوناگون بر سر جوایز بزرگ نمایشگاه اینتل ۲۰۲۱ شرکت کردند. تعداد پروژه های تیم سعودی در نمایشگاه پارسال ۲۰ طرح بود.


از سوی دیگر جوایز حوزه های انرژی نمایشگاه اینتل ۲۰۲۱ از طرف موسسه استعداد یابی و نوآوری ملک عبد العزیز و همقطارانش موسوم به موهبت اهدا شد.


حمایت دولت سعودی از نوآوران و دانش آموزان نوآور و خلاق و با استعداد جهان در نمایشگاه اینتل ۲۰۲۱ ناشی از «سند چشم انداز ۲۰۳۰ سعودی» است. دولت سعودی به این نتیجه رسیده که چقدر می تواند به عنوان منبع اصلی انرژی در جهان نقش آفرینی کند و دولت به دنبال توسعه پایدار از طریق حفظ منابع انرژی است. دولت سعودی از دانش آموختگان با استعداد جهان در راستای توسعه پروژه های خلاقانه در حوزه انرژی های تجدید پذیر و پایدار و مهارت آموزی حمایت می کند. هدف ایجاد پروژه های نوین برای حفظ منابع انرژی های تجدید پذیر برای نسل های دیگر است و این بیانگر دیدگاه و پیام دولت سعودی است. دولت سعودی از خلاقیت و استعداد و نوآوری به عنوان یک ابزار پایدار برای سرمایه گذاری در منابع انسانی توانمند استفاده می کند. این نیروهای انسانی به انرژی های مثبت و تولید آور تبدیل می شود. کشورهای جهان در مسیر تولید فزاینده انرژی های تجدید پذیر حرکت می کنند و پیش بینی می شود که حجم انرژی های تجدید پذیر در زمین تا ۲۰۴۰ به ۴۰ درصد کل انرژی های در دسترس برسد.


موسسه استعداد یابی و نوآوری ملک عبد العزیز و همقطارانش موسوم به موهبت در یازده سال گذشته جوایز ویژه مسابقه نمایشگاه بین المللی علوم و مهندسی اینتل را اهدا می کند و تا حالا ۱۰۳ جایزه به ۱۲۱ دانش آموز دختر و پسر از ۲۰ کشور جهان تعلق یافته است.


دوره امسال نمایشگاه بین المللی علوم و مهندسی اینتل (ISEF) به صورت مجازی در آمریکا با حضور بیش از یکهزار و ۸۰۰ دانش آموز دختر و پسر از بیش از ۷۰ کشور برگزار شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای