زیدان از سرمربیگری رئال مادرید کناره‌گیری کرد

زیدان از سرمربیگری رئال مادرید کناره‌گیری کرد

پنجشنبه, 27 مه, 2021 - 11:00
زین الدین زیدان سرمربی فرانسوی (خبرگزاری فرانسه)

پس از ناکامی رئال مادرید در کسب جام در فصل ۲۱–۲۰۲۰ لالیگا و لیگ قهرمانان، باشگاه رئال مادرید از کناره‌گیری زین الدین زیدان سرمربی فرانسوی رئال از هدایت این باشگاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، زیزو بعد از فتح ۳ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، دو قهرمانی لالیگا، دو قهرمانی در سوپرکاپ اسپانیا، دو قهرمانی در سوپرکاپ اروپا و دو قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان دوران دوم مربیگری در این تیم را هم پایان داد.

در بیانیه رسمی باشگاه رئال مادرید آمده‌است: «باشگاه رئال مادرید گزارش می‌دهد که زین الدین زیدان تصمیم گرفته تا به دوران حضورش در این باشگاه به عنوان سرمربی پایان دهد».

پیش از این، فابریزیو رومانو خبرنگار مشهور ایتالیایی برای اولین بار اعلام کرده‌است که زیدان سرمربی فرانسوی رئال مادرید تصمیم قطعی را برای استعفا گرفته و مربی فصل بعد رئال مادرید نخواهد بود.

در پی آن روزنامه‌های مطرح ایتالیا همچون «مارکا»، «آس» و رادیو «کادینا سر» این خبر را مخابره کردند.

دو هفته پیش، زین الدین زیدان به شایعات اخیر در خصوص ترک کردن رئال مادرید در پایان فصل، واکنش نشان داد و تمامی آنها را کذب دانست. او گفته‌است: «هیچ‌وقت به بازیکنان رئال‌مادرید خبر جدایی‌اش را نخواهد داد».

زیدان در این رابطه گفت: «وقتی در حال مرتب کردن اوضاع و تمرینات و بقیه کارهای تیم هستیم، چگونه می‌توانم به بازیکنان بگویم که در پایان فصل، رئال مادرید را ترک خواهم کرد؟ من هیچ‌وقت چنین چیزی را به بازیکنانم نمی‌گویم. در پایان فصل خواهیم دید که چه اتفاقاتی می‌افتد، اما الان من عضوی از این باشگاه هستم و روی بازی آخر تمرکز کرده‌ام. هم‌ترین چیز در حال حاضر، بازی آخر لالیگاست و ما باید با برنامه در زمین ظاهر شویم».

پس از آن و در پی ناکامی زیدان در کسب جام، اعلام کرد طی روزهای آینده وضعیت همکاری‌اش با این تیم مشخص می‌شود.

در این میان، گروهی از رسانه‌ها گمانه زنی کرده‌اند که در انتهای فصل زین الدین زیدان به تیم سابقش یعنی یوونتوس باز خواهد گشت و مکس آلگری به رئال مادرید می‌رود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای