آنچلوتی دوباره سرمربی رئال‌مادرید شد.. بازگشت برای تاریخ سازی

آنچلوتی دوباره سرمربی رئال‌مادرید شد.. بازگشت برای تاریخ سازی

چهارشنبه, 2 ژوئن, 2021 - 11:45
EPA

باشگاه رئال مادرید از انتخاب دوباره کارلو آنچلوتی سرمربی ایتالیایی به عنوان سرمربی این تیم خبر داد و گفت: آنچلوتی با قراردادی سه ساله هدایت کهکشانی‌ها را برعهده خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، حساب کاربری باشگاه رئال مادرید در توییتر هم حضور آنچلوتی را خوشامدگفت.

کارلو آنچلوتی پیش از این به مدت دو فصل (۱۳–۲۰۱۴ و ۱۴–۲۰۱۵) رئال مادرید را هدایت کرد و روی نیمکت این باشگاه فاتح لیگ قهرمانان اروپا، سوپرجام اروپا، کوپا دل ری و جام باشگاه‌های جهان شد.

کارلو آنچلوتی در حالی به عنوان سرمربی رئال و جانشین زین الدین زیدان سرمربی فرانسوی انتخاب شده که هدایت تیم اورتون را برعهده داشت.

در بیانیه باشگاه آمده‌است: «کارلو آنچلوتی برای سه فصل آینده سرمربی رئال‌مادرید خواهد بود. روز چهارشنبه مراسم معارفه سرمربی در شهرک ورزشی رئال‌مادرید با حضور فلورنتینو پرز برگزار خواهد شد».

هدایت رئال مادرید در فصل اخیر لالیگا برعهده زین الدین زیدان بود که او در هفته گذشته به دلیل اختلافات با باشگاه پس از دو فصل همکاری این تیم را ترک کرد.

زیدان در نامه ای سرگشاده، از نبود اعتماد، اطمینان، از یاد بردن افتخارات و موفقیت‌های گذشته، درز دادن عامدانه اخبار به رسانه‌ها از سوی باشگاه و نبود یک پروژه محکم ورزشی به عنوان دلایل استعفایش صحبت کرد.

کارلو آنچلوتی بعد از قطعی شدن این انتقال در بیانیه ای کوتاه گفت: «من از حضور در باشگاه اورتون لذت می‌بردم، اما فرصتی غیرمنتظره برای من فراهم شد و فکر می‌کنم در حال حاضر این انتقال تصمیم مناسبی برای من و خانواده ام است. من به رئال مادرید ملحق خواهم شد».

کارلتو در ادامه در توئیتر خود نوشت: «من می‌خواهم از اورتون، بازیکنان و هواداران این تیم تشکر کنم که به من فرصت دادند تا هدایت این باشگاه فوق‌العاده و تاریخی را بر عهده گیرم. من تصمیم گرفتم که اورتون را ترک کنم، زیرا با رئال مادرید، تیمی که همیشه در قلب من بوده به دنبال یک چالش جدید هستم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای