هشدار وزارت بهداشت سعودی درباره بی توجهی به پروتکل های بهداشتی

هشدار وزارت بهداشت سعودی درباره بی توجهی به پروتکل های بهداشتی

۱۲۶۱ بیمار جدید و ۱۳۶۴ بهبود یافته در سعودی
پنجشنبه, 3 ژوئن, 2021 - 11:45
وزارت بهداشت سعودی بر لزوم توجه به پروتکل های بهداشتی تاکید کرد (واس)

وزارت بهداشت سعودی نسبت به بی توجهی به دستور العمل های بهداشتی هشدار داد و اعلام کرد همه باید پروتکل ها مثل استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی و شستن دست و دست ندادن با بقیه را به منظور کنترل شیوع ویروس کرونا رعایت کنند.

این وزارتخانه بر اهمیت ادامه رعایت دستورالعمل ها تاکید کرد.

وزارت بهداشت از ابتلای یکهزار و ۲۶۱ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته و بهبودی حال یکهزار و ۳۶۴ بیمار دیگر خبر داد و گفت آمار مبتلایان قرنطینه و بستری به ۹ هزار و ۹۲۵ نفر رسیده که از این مجموع یکهزار و ۵۱۶ بیمار بدحال هستند. طبق آمارها تعداد کل مبتلایان در سعودی به ۴۵۴ هزار و ۲۱۷ نفر و تعداد بهبود یافتگان به ۴۳۶ هزار و ۸۸۴ نفر رسیده است.

۱۵ مورد مرگ دیگر گزارش شده که تعداد فوتی ها را به ۷ هزار و ۴۰۸ نفر افزایش می دهد. ۹۶ هزار و ۲۳۰ تست تشخیص کرونای دیگر انجام شده است.

وزارت بهداشت توصیه کرد که مردم می توانند برای مشورت و کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویروس کرونا به طور شبانه روزی با مرکز ۹۳۷ تماس بگیرند.

از سوی دیگر وزارت امور اسلامی و تبلیغات و ارشاد پنجشنبه از بازگشایی ۲۲ مسجد در ۷ منطقه پس از تخلیه موقت و ضد عفونی کردن آنها خبر داد. پیشتر ۲۲ مورد ابتلا به کرونا در بین نمازگزاران در این مساجد گزارش شده بود. یکهزار و ۴۸۳ مسجد در ۱۱۷ روز گذشته ضدعفونی شدند و آماده بازگشایی هستند. این وزارتخانه افزود «مساجد ضد عفونی شده و بازگشایی شده عبارتند از: ۸ مسجد در منطقه مکه و ۵ مسجد در جازان و ۳ مسجد در منطقه الباحه و دو مسجد در منطقه الشرقیه و دو مسجد در منطقه ریاض و یک مسجد در منطقه القصیم و یک مسجد در استان مرزهای شمالی».


 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای