یورش ده ها شهرک نشین یهودی به مسجد الاقصی با اسکورت پلیس اسرائیل

یورش ده ها شهرک نشین یهودی به مسجد الاقصی با اسکورت پلیس اسرائیل

پنجشنبه, 3 ژوئن, 2021 - 13:15
درگیری بین نمازگزاران فلسطینی و پلیس اسرائیل در صحن مسجد الاقصی (آرشیو- فرانس پرس)

منابع محلی فلسطینی از یورش ده ها شهرک نشین یهودی به مسجد الاقصی با اسکورت پلیس اسرائیل در روز پنجشنبه (۳ ژوئن) خبر دادند.

خبرگزاری فلسطین پنجشنبه به نقل از همین منابع محلی گزارش داد که یهودا گلیک حاخام راستگرا و تندروی اسرائیل به همراه شهرک نشینان یهودی در یورش به مسجد الاقصی از در المغاربه شرکت کرده است. این گروه در صحن های مسجد الاقصی گشت زدند و از در السلسله مسجد الاقصی بیرون رفتند.

خبرگزاری آلمان به نقل از این منابع گفت «شهرک نشینان پس از یورش و ورود به صحن های مسجد الاقصی در ادامه هتک حرمت به این مکان به گفتگو و مصاحبه با رسانه ها پرداختند.  

فلسطینیان می گویند شهرک نشینان یهودی هر روز با اسکورت و حمایت گسترده پلیس اسرائیل وارد مسجد الاقصی می شوند و آنجا مراسم تلمودی برگزار می کنند و برای تحریک احساسات فلسطینیان گشت می زنند».

درگیری بین ماموران اسرائیلی و فلسطینیان ماه گذشته در قدس آغاز شد و جوانان فلسطینی با کمک حملات موشکی گروه های مقاومت فلسطین در غزه جلوی یورش ماموران اسرائیل به مسجد الاقصی را گرفتند. اسرائیل در مقابل غزه را بمباران کرد.

گروه های مقاومت فلسطین و اسرائیل با پادرمیانی مصر به توافق آتش بس در نوار غزه رسیدند. جنگ غزه از ۱۰ تا ۲۱ مه منجر به کشته شدن بیش از ۲۵۰ نفر فلسطینی و ۱۳ اسرائیلی و ویرانی گسترده در غزه شد. 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای