درخشش سبزپوشان در مقدماتی جام جهانی: سعودی ۳ - یمن صفر

درخشش سبزپوشان در مقدماتی جام جهانی: سعودی ۳ - یمن صفر

یکشنبه, 6 ژوئن, 2021 - 13:15

دو تیم فوتبال سعودی و یمن در چارچوب مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ به مصاف یکدیگر رفتند و در نهایت این دیدار با نتیجه ۳ بر صفر به سود سبزپوشان به پایان رسید.

تیم ملی فوتبال سعودی شامگاه شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ در دیداری از گروه D مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ در ورزشگاه مرسول پارک و با حضور تماشاگران به مصاف تیم ملی یمن رفت و توانست به سه گل حریف خود را شکست دهد.

در نیمه اول این دیدار در دقیقه ۴ سالم الدوسری گل اول این دیدار را به سود تیم سعودی به ثمر رساند. در ادامه در دقیقه ۱۷ فهد المولد گل دوم تیم سعودی را به ثمر رساند. در دقیقه ۳۲ فهد المولد گل سوم تیم سعودی را به ثمر رساند.

الاخضر (لقب سعودی) با کسب سه امتیاز این بازی خود را ۱۴ امتیازی کرده و در صدر گروه چهارم این رقابت‌ها قرار گرفت و اختلاف خود با تیم دوم این گروه یعنی ازبکستان را به ۵ امتیاز رساند. ازبکستان قرار است دوشنبه هفته آینده در برابر سنگاپور قرار گیرد.

تیم ملی سعودی در این دیدار محمد العویس به عنوان دروازه‌بان، عبدالله مادو، حسان تمبکتی، یاسر الشهرانی و سلطان الغنام در خط دفاع، عبدالله عطیف، عبدالاله المالکی، سلمان الفرج، سالم الدوسری و فهد المولد در خط میانی و صالح الشهری را به عنوان تک مهاجم با نظر سرمربی فرانسوی خود هروه رنار به زمین فرستاده‌است.

این مسابقه که با حضور شاهزاده عبدالعزیز الفیصل وزیر ورزش سعودی در ورزشگاه همراه بود، به طوری شاهزاده عبدالعزیز با لباس تیم ملی سعودی حاضر شده بود.

این مسابقه در اکثر دقایق بازی شاهد کنترل تیم سعودی بر بازی بود. در نیمه دوم نیز سبزپوشان به برتری خود ادامه دادند، اما مسابقه با همان نتیجه به پایان رسید.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای