کشورهای عربی و اسلامی حملات حوثی ها به غیرنظامیان در سعودی را محکوم کردند

کشورهای عربی و اسلامی حملات حوثی ها به غیرنظامیان در سعودی را محکوم کردند

یکشنبه, 6 ژوئن, 2021 - 08:30
یک پهپاد حوثی ها که توسط ائتلاف سرنگون شد (آرشیو- الشرق الاوسط)

کشورهای خلیجی و سازمان های اسلامی اقدامات تروریستی گروه شبه نظامی حوثی در حمله به مناطق غیر نظامی نشین در سعودی را به شدت محکوم کردند و از جامعه جهانی خواستند فورا و قاطعانه در راستای توقف فعالیت های تروریستی پیاپی حوثی ها موضع گیری کند.


این کشورها از همبستگی خود با سعودی و حمایت از اقدامات این کشور در جهت دفاع از حاکمیت ملی و حفظ امنیت و جان شهروندان و اتباع خارجی خبر داد.


امارات تلاش شبه نظامیان تروریستی وابسته به ایران برای حمله به غیر نظامیان و مناطق غیر نظامی را به شدت نکوهش و محکوم کرد و گفت حمله پهپاد انفجاری که توسط ائتلاف عربی رهگیری شد هدفمند و عمدی غیر نظامیان در منطقه خمیس مشیط در سعودی را هدف گرفته بود.

وزارت خارجه و همکاری بین الملل امارات در بیانیه روز یکشنبه (۶‌ ژوئن) افزود «گروه حوثی با ادامه دادن به حملات تروریستی جامعه جهانی را آشکارا به چالش کشیده و به تمامی قوانین و مقررات بین المللی بی اعتنایی می کند».

این بیانیه از جامعه جهانی خواست تا فورا و قاطعانه برای متوقف کردن حملات هوایی پیاپی به تاسیسات حیاتی و غیر نظامی و تهدید امنیت سعودی و مسیر حمل و نقل انرژی جهان موضع گیری کند.


در این بیانیه گفته شده «تداوم حملات حوثی ها در چند هفته اخیر تنش جدی و گواه تازه ای بر تلاش این شبه نظامیان برای ایجاد ناامنی و بی ثباتی در منطقه است».


امارات بار دیگر ضمن ابراز همبستگی کامل با سعودی برای مقابله با حملات تروریستی گفت که دولت امارات در کنار سعودی ایستاده و از اقدامات سعودی برای مقابله با عوامل تهدید زا و بی ثباتی در این کشور حمایت می کند. امارات از تمام اقدامات سعودی برای حفظ امنیت و جان شهروندان و اتباع خارجی در این کشور جانبداری می کند.

این بیانیه تاکید کرد امنیت امارات بخش تفکیک ناپذیر از امنیت سعودی است و هر گونه تهدید و خطر علیه سعودی اقدام علیه امنیت ملی و ثبات امارات تلقی می شود.


از سوی دیگر، وزارت خارجه بحرین حمله حوثی ها گروه تروریستی وابسته به ایران از طریق پهپاد انفجاری به شهر خمیس مشیط را به شدت محکوم کرد.


وزارت خارجه بحرین ادامه حملات تروریستی و هدفمند شبه نظامیان حوثی علیه غیر نظامیان در سعودی را به شدت محکوم کرد و گفت اقدامات حوثی ها قوانین بین المللی و اصول اخلاقی و انسانی را به شدت نقض می کند.

وزارت خارجه بحرین ضمن ستایش و قدردانی از توانایی های نیروهای ائتلاف حامی دولت قانونی یمن از حمایت از سعودی خبر داد و از اقدامات دولت سعودی برای حفظ امنیت و ثبات در این کشور حمایت کرد. نیروهای ائتلاف عربی موفق به رهگیری و انهدام پهپاد حوثی ها شدند.

دکتر یوسف العثیمین دبیر کل سازمان همکاری اسلامی در بیانیه این سازمان که یکشنبه (۶ ژوئن) منتشر شد تلاش شبه نظامیان تروریستی حوثی برای حمله به مناطق غیر نظامی از طریق پهپاد انفجاری در شهر خمیس مشیط سعودی را به شدت محکوم کرد.


دکتر یوسف العثیمین از هشیاری و توانایی پدافند هوایی سعودی که پهپاد حوثی را قبل از اصابت به هدف منهدم کردند ستایش کرد.

او مجددا تاکید کرد سازمان همکاری اسلامی از تمامی اقدامات نیروهای ائتلاف برای مقابله با اقدامات شبه نظامیان تروریستی حوثی و حفظ جان مردم و مناطق غیر نظامی طبق قوانین بین المللی انسانی حمایت می کند.


العثیمین افزود «اقدامات ستیزه جویانه و تنش آفرین این شبه نظامیان «جنایت جنگی» است».

او گفت سازمان همکاری اسلامی برای مقابله با اقدامات تروریستی جنایتکارانه این شبه نظامیان تروریست در کنار سعودی ایستاده و از اقدامات دولت سعودی برای حفظ امنیت و ثبات و سلامتی شهروندان و اتباع خارجی در کشور حمایت می کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای