یک افسر ارشد اطلاعاتی عراق ترور شد

یک افسر ارشد اطلاعاتی عراق ترور شد

سه شنبه, 8 ژوئن, 2021 - 08:45

در دومین ترور مشابه در عرض چند ماه، افراد مسلح ناشناس روز دوشنبه، یک افسر ارشد سرویس اطلاعاتی عراق را در شرق بغداد ترور کردند.

ترور این افسر پس از یک سری ترورها در دو سال گذشته صورت گرفت که فعالان جنبش مردمی را هدف قرار داده‌است، این در حالی است که نتیجه تحقیقات دربارهٔ کشف عوامل مسئول این قتل‌ها اعلام نشده‌است.

طبق اعلام سرویس اطلاعات عراق، افراد مسلح ناشناس یک افسر ارشد با درجه سرهنگی را در منطقه البلدیات در بغداد هدف قرار دادند و او را به قتل رساندند. فردی که توسط افراد ناشناس هدف عملیات ترور قرار گرفته، سرهنگ نبراس فرمان شعبان ملقب به «ابوعلی» معاون اداره نظارت در سرویس اطلاعات عراق بوده‌است.

براساس این گزارش، وی در هنگام خروج از محل کار خود در منطقه البلدیات واقع در شرق بغداد پایتخت عراق مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

طبق این گزارش، دو موتور سوار با اسلحه کلاشنیکوف به خودروی شخصی این افسر اطلاعاتی تیراندازی کردند. او همچنین مدیر دفتر منطقه الرصافه واقع در شرق رودخانه دجله در بغداد است.

در پی این، مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق روز دوشنبه دستور آغاز تحقیقات دربارهٔ حادثه ترور افسر اطلاعاتی این کشور را صادر کرد.

بر اساس ین گزارش، الکاظمی همچنان دستگاه اطلاعات را به‌طور مستقیم مدیریت می‌کند و در حال حاضر نیز دستور تحقیقات سطح بالا دربارهٔ عملیات ترور و عوامل آن را صادر کرده‌است.

در تاریخ ۳۱ مارس سال جاری میلادی نیز یک گروه مسلح ناشناس، یک افسر بخش ضد جاسوسی دستگاه اطلاعات عراق را در منطقه المنصور واقع در غرب بغداد ترور کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای