خشم عمانی‌ها از اشتباهات داوری مقدماتی جام جهانی

خشم عمانی‌ها از اشتباهات داوری مقدماتی جام جهانی

عمان خواستار حذف داور سریلانکایی از فهرست داوران آسیا شد
چهارشنبه, 9 ژوئن, 2021 - 09:00

فدراسیون فوتبال عمان روز سه شنبه اعلام کرد که از عملکرد ضعیف تیم داوری در دیدار برابر قطر در چارچوب بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ به AFC و فیفا شکایت کرده‌است.

فدراسیون فوتبال عمان از ای اف سی خواسته تا هیتکان پریرا داور سریلانکایی به کلی از فهرست داوران بین‌المللی قاره آسیا خارج شود.

در حساس‌ترین دیدار گروه پنجم مرحله مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا، تیم‌های ملی قطر و عمان در ورزشگاه الوکره به مصاف یکدیگر رفتند.

قطری‌ها برای قطعی کردن صدرنشینی‌شان علی‌رغم صعود مستقیم به جام جهانی به واسطه میزبانی به میدان آمده بودند و در طرف مقابل، شاگردان برانکو ایوانکوویچ به دنبال صعود به عنوان تیم برتر دوم بودند.

نتیجه این بازی یک بر صفر به سود تیم ملی قطر به پایان رسید و آن‌ها با تک گل حسن الهیدوس از روی نقطه پنالتی به پیروزی رسیدند.

گروه پنجم شامل تیم‌های قطر، عمان، هند، بنگلادش و افغانستان است و مسابقات آن در قطر برگزار می‌شود تا از محدودیت‌های سفر ناشی از شیوع همه گیر ویروس کرونا جلوگیری شود.

پس از پایان بازی، رسانه‌های عمانی با حمله شدیدالحن نسبت به عملکرد ضعیف داور سریلانکایی، او را مقصر اصلی شکست تیم‌شان نامیدند و این‌گونه در بازتاب خبر بازی قطر و عمان نوشتند که مدیریت ضعیف بازی توسط پریرا باعث شده‌است تا نمایش خوب قرمزهای عمانی بی‌ثمر باشد و آن‌ها با شکست از زمین مسابقه خارج شوند.

برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم ملی فوتبال عمان هم بعد از بازی به داوری اعتراض و به AFC طعنه زد.

سرمربی عمان بعد از بازی گفت: من فکر می‌کنم که قطر برای پیروز شدن نیاز به کمک داوری نداشته باشد. مسافت بین مهاجم عمان با بازیکنی که گل را زد دو متر بود نه چند سانتی‌متر. با این حال کمک داور این صحنه را آفساید تشخیص داد.

او ادامه داد: گلی که ما به ثمر رساندیم درست بود. در کل از عملکرد تیم راضی هستم اما انتظار داشتم که نتیجه بهتری کسب کنیم. ما برابر یکی از بهترین تیم‌های آسیا بازی کردیم. به قطر به خاطر این صعود تبریک می‌گویم.

برانکو در اعتراض به شیوه برگزاری بازی‌های انتخابی جام جهانی در قاره آسیا گفت: به نظر باید نتایج قطر به عنوان میزبان بازی‌ها لغو می‌شد و تنها برای انتخابی جام ملت‌ها حساب می‌شد. آنها میزبان جام جهانی هستند و نباید در انتخابی بازی می‌کردند. ما هنوز شانس صعود داریم و به تلاش خود ادامه می‌دهیم.

قطر با کسب این پیروزی ۲۲ امتیازی شد و فاصله خود با عمان ۱۲ امتیازی را باز هم افزایش داد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای