ملک سلمان پیام کتبی از سلطان عمان دریافت کرد

ملک سلمان پیام کتبی از سلطان عمان دریافت کرد

البوسعیدی همزمان با شتاب گرفتن تلاش‌ها برای حل بحران یمن وارد ریاض شد
چهارشنبه, 9 ژوئن, 2021 - 22:15
شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی روز گذشته در دیدار با بدر البوسعیدی همتای عمانی خود در ریاض (واس)

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز پیام کتبی از سلطان هیثم بن طارق سلطان عمان دریافت کرد.

این پیام به روابط دو جانبه برادرانه و مستحکم و راه‌های حمایت و تقویت آنها در زمینه‌های مختلف و در همه سطوح پرداخته‌است.

شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه سعودی، روز گذشته در مراسم استقبال از بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان در محل وزارت امور خارجه ریاض، این پیام را دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در این استقبال، آنها در مورد روابط دو جانبه بین دو کشور و راه‌های ارتقای آنها در زمینه‌های مختلف علاوه بر تبادل نظر در مورد موضوعات منطقه ای و بین‌المللی مورد اهتمام مشترک گفت و گو کردند.

پیش از آن، شاهزاده فیصل بن فرحان، در البوسعیدی و هیئت همراه را در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی ملک خالد در ریاض مورد استقبال قرار داد.

تلاش‌های عمان به ویژه در بحران فعلی یمن، که اخیراً معطوف به تلاش برای آتش‌بس در یمن شده‌است، همزمان با ابتکار عمل سعودی برای این کار، مورد استقبال قرار گرفته‌است.

عمان، همزمان با مشارکت فعال بین‌المللی، با حمایت مارتین گریفیتس فرستاده سازمان ملل در یمن، فرصت‌های گفت و گوی زیادی را میان دو طرف در مسقط خلق کرد.

سفر هیئت عمانی به صنعا نیز دوشنبه گذشته انجام شد و پیام‌های اروپایی و آمریکایی را در مورد پیامدهای رد پیشنهادات آتش‌بس توسط حوثی‌ها و ادامه تشدید نظامی علیه سعودی منتقل کرد. با این حال، حوثی‌ها تاکنون نسبت به ابتکارات خلیجی و بین‌المللی موضع نامشخصی گرفته‌است.

سفر هیئت عمانی یکی از اقدامات صلح اعلام شده‌است و همزمان با سفر احمد بن مبارک وزیر امور خارجه یمن به مسقط انجام می‌شود.

احمد بن مبارک در طی این دیدار با تعدادی از مقامات عمان، به ویژه بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان دیدار کرد و نامه ای از عبد ربه منصور هادی رئیس‌جمهور یمن را به سلطان هیثم بن طارق تحویل داد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای