القذافی نامزد انتخابات ریاست جمهوری لیبی می‌شود

القذافی نامزد انتخابات ریاست جمهوری لیبی می‌شود

جمعه, 11 ژوئن, 2021 - 20:45

سیف الاسلام القذافی پسر معمر القذافی رهبر سابق لیبی برای بازگشت به زندگی عمومی و کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری آیند در لیبی برنامه‌ریزی می‌کند.

به گزارش روزنامه بریتانیایی تایمز، سیف الاسلام ۴۸ ساله که در بریتانیا تحصیل کرده‌است و از او به عنوان جانشین پدرش یاد می‌شد، از زمانی که ده سال پیش در لیبی بازداشت شد دیگر در ملأ عام دیده نشد.

روزنامه تایمز نوشت که سیف الاسلام برای آن که هویتش را مورد تأکید قرار دهد و بگوید که حالش خوبش است تلفنی صحبت کرد.

این روزنامه همچنین نوشت که سیف الاسلام القذافی با دیپلمات‌های غربی و غیرغربی به منظور بازگشت به زندگی عمومی در ارتباط بوده‌است.

تایمز در ادامه تأکید سیف الاسلام القذافی همچنان تحت تعقیب دادگاه جنایات بین‌المللی است.

دستیاران سیف الاسلام با اشاره به اینکه هنوز زمان برای فاش کردن جزئیات مربوط به تصمیم سیف‌الاسلام دربارهٔ شرکت در انتخابات زود است، خبر دادند که او قصد دارد بیانیه‌ای در آینده نزدیک منتشر کند.

تایمز در ادامه آورده‌است که اپوزیسیون‌های لیبیایی شاید بتوانند با افزودن بندی به قانون انتخابات از مشارکت سیف الاسلام در انتخابات جلوگیری کنند.

منابع مذکور اضافه کردند که حکم دیوان بین‌المللی کیفری احتمالاً مانعی بر سر راه نامزدی سیف الاسلام ایجاد نکند چراکه این پرونده و اتهامات واردشده به او نادیده گرفته شده‌است.

در این گزارش آمده‌است که مانع اصلی در برابر نامزد شدن فرزند معمر القذافی اپوزیسیون‌های لیبیایی هستند که بر تغییر شیوه برگزاری انتخابات پافشاری دارند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای